Бібліотека масової комунікації та медіаграмотності

Газета стає високотехнологічною

Вплив сучасних технологій був суттєво відчутним у газетній сфері. Зміни починаються зі збору новин. Замість того щоб використовувати телефон чи прожогом повертатися назад до редакції, щоб надрукувати копію, журналісти тепер використовують стільникові телефони або лептопи, щоб передати свої історії з місця події. В розпал екстрених новин не рідкість побачити десятки новинарів, що друкують тексти, аби виконати роботу до дедлайну.

Комп'ютери змінили спосіб організації відділів в газети. Замість того, щоб особисто передавати історію від репортера до редактора і до художника-оформлювача, газети тепер передають історію в електронному вигляді з комп'ютера на комп'ютер, іноді без друку її на папері, поки остаточний варіант не буде надрукований в газеті.

Новини з усього світу збирають служби новин, які посилають історії і фотографії по телефонних лініях або через супутник. Інформація, в тому числі прес-релізи, передається факсом та електронною поштою журналістам і редакторам. (Прес-реліз є документом, що використовується групами активістів, підприємствами, рекламодавцями і окремими громадянами, щоб передати інформацію до газети.)

Телекомунікаційні технології доставляють новини з усього світу краще і швидше. Інформація передається на високій швидкості через супутник, телефонні лінії, мікрохвильовий зв'язок та волоконно-оптичні кабелі. Комп'ютери обмінюються інформацією за допомогою високошвидкісних модемів, телефонних ліній і супутників.

Багато газет зараз мають голосову пошту, яка дозволяє читачам надсилати "усні" листи до редакції; їм навіть не потрібно писати! У деяких газетах читач може послухати вибірку нещодавно розглянутого музичного компакт-диска або дізнатися рахунок останньої гри.

Комп'ютерні послуги навіть забезпечують копії файлів історій, які були опубліковані дні, місяці або роки тому.

Інтернет став важливим ресурсом в індустрії новин. Журналісти використовують інтернет для пошуку історій і спілкування з джерелами. Багато газет мають інтернет-видання на додаток до друкованого.


Назад до: Газета і новиниЗМІСТЧитати далі: Написання новин

©2014, МБФ Академія української преси,
©2006, Фонд Американська газетна асоціація™. Усі права захищені.