Третій за чергою тренінг «Нові кадри нової України», організований Академією української преси та порталом «Кадри» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, 21-22 лютого приймав «Кризовий медіа-центр. Миколаїв».
Участь у заході взяли кореспонденти друкованих та електронних видань Миколаєва та Херсона, студенти та викладачі факультету журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили, редактори та журналісти Миколаївської філії Національної суспільної телекомпанії України, представники громадських організацій.
Торік миколаївський регіон дав кілька потужних інформаційних приводів, пов’язаних із проведенням кадрових конкурсів. Насамперед – через відставки голови обласної державної адміністрації та низки керівників органів виконавчої влади області. Крім іншого, Миколаїв виявився першим містом де був проведений відкритий конкурс на голову обласної державної адміністрації у відповідності із законом «Про державну службу». Проте матеріалів на цю тематику вийшло небагато, хоча запит суспільства на інформацію про оновлення керівних кадрів дуже високий.
Про правові та організаційні засади проведення конкурсних відборів розказав керівник проекту «Кадри» Дмитро Гамаш. Одним із практичних кейсів, розгляд якого дозволив учасникам тренінгу спробувати свої сили, стала можливість бути членом кадрової комісії щодо відбору кандидата на посаду директора Державного бюро розслідування.
«Сподобався цікавий аналіз реальних кадрових конкурсів, акцент на деталях, які допоможуть створити гарний журналістський матеріал, – зазначила учасниця тренінгу, координатор «Кризовий медіа-центр. Миколаїв» Анна Нікуліна. – Цікаво було побачити себе і на місці членів комісії, які мають з низки претендентів вибрати найкращого. Це виявилося не так просто, як я думала раніше».
«Розуміння умов проведення конкурсу, критеріїв, за якими відбирають кандидатів, особливостей прийняття рішень членами конкурсної комісії дозволяє журналістові фахово аналізувати відбір на відповідність головним засадам: відкритість процедури, рівність можливостей претендентів та прозорість ухвалення рішень», – заявив медіатренер, журналіст та викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Андрій Юричко.
Для професійного висвітлення перебігу конкурсних відборів журналістам було запропоновано бази даних про кандидатів, розкрито особливості опрацювання інформації з реєстрів та біографій.
«Маючи такий інструментарій, ще на етапі відбору можна показати широкій аудиторії не лише компетенції та можливості претендентів на керівну посаду, а й мотиви їхньої участі у відборах. Так само можна більше розповісти і про членів конкурсної комісії», - зазначив керівник проекту «Кадри» Дмитро Гамаш.
Заключний, четвертий етап проекту «Кадри», який передбачає залучення, підготовку та створення мережі журналістів, які висвітлюють кадрові конкурси та призначення на посади керівників держпідприємств та органів виконавчої влади, відбудеться у Запоріжжі у березні цього року. Перші два тренінги було проведено у Львові та Одесі у січні-лютому 2017 року. Загальна кількість учасників вже сягнула більше шестидесяти осіб.