Віртуальне відкриття проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті»

11 липня 2023 року відбулось віртуальне відкриття проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» для нових учасників та учасниць, які приєдналися до проєкту у новій хвилі набору. 

Команда проєкту IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» вже декілька років працює над упровадженням навичок критичного сприйняття інформації в освіті. Проєкт допомагає українським школам виховувати незалежних мислителів, які здатні ідентифікувати та протистояти шкідливим інформаційним впливам. 

На початку заходу з вітальним словом до учасників звернулася представниця Посольства США в Україні Юлія Кошарна: «Найкращий захист України від дезінформації — це добре освічене громадянське населення, яке вміє відрізняти факти від вигадок. Тому освіта є саме тим ключем  у протидії дезінформації. Й саме ви — педагоги, готуєте українську молодь стати лідерами громадянського суспільства, адже доля української демократії незабаром буде у руках дітей, яких ви навчаєте, майбутніх виборців, лідерів, активістів. Дякую за участь в проєкті, вашу працю, зусилля у боротьбі з дезінформацією, особливо у цей час. Лише наші спільні зусилля допоможуть Україні перемогти»

До привітань також долучилася Раїса Євтушенко, головна спеціалістка Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України. Пані Раїса зазначила, що IREX та АУП зробили великий внесок у розвиток медіаграмотності в Україні та звернулася до учасників: «Дякую вам, шановні освітяни, за те, що ви фактично втримали систему освіти в Україні, як в період COVID-19, так і в період війни. Ви виховуєте покоління, яке збудує процвітаючу Україну. Саме ви виховуєте цінності серед учнівства та формуєте їх компетентності, і головна з них — медіаграмотність»

Президент Академії української преси Валерій Іванов відзначив, що АУП вела активну діяльність для розвитку медіаграмотності з 2019 року, і через це, організація допомогла багатьом громадянам підготуватися до війни: «Велика подяка всім донорам, без вас неможливо було б втілити безліч корисних проєктів. Я зичу стійкості, наполегливості тим, хто долучається до проєкту. Ви дізнаєтесь багато цікавих і корисних, потрібних для ваших учнів конкретних речей. Бажаю вам, щоб ви якнайефективніше використали їх у своїй роботі». 

Старша програмна менеджерка проєкту IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» Наталія Беца презентувала діяльність нової фази проєкту, метою якої є посилення навичок критичного сприйняття інформації серед освітян та учнівства для боротьби з дезінформацією та пропагандою, а також формування попиту на якісну інформацію. 

Під час заходу учасники/-ці також мали можливість зустрітися з командою проєкту, ознайомитися з методологією, навчальною програмою й матеріалами з інфомедійної грамотності, які були розроблені у межах проєкту, та дізнатися про подальші етапи участі. 

Крім того, команда IREX поінформувала учасників, що за результатами розширення, до спільноти проєкту долучилися 760 вчителів та вчительок та 315 нових шкіл. 

Що чекає на учасників/-ць у найближчому майбутньому?

Перш за все — це навчання з інтеграції інфомедійної грамотності у шкільні предмети та доступ до бібліотеки електронних матеріалів для використання в освітньому процесі. 

Які навчальні можливості надає проєкт? 

  • Очні та онлайнові заходи для професійного розвитку. Сертифіковані курси підвищення кваліфікації.
  • Спілкування з колегами, обмін досвідом в інтерактивних сучасних форматах в Україні та за кордоном.
  • Навчальні продукти у різноманітних форматах.
  • Заходи для учнів/-ениць та батьків (опікунів) у цікавих та інтерактивних форматах.
  • Конкурси та естафети для вчителів/ок та учнів/-ениць. 

Від усієї команди бажаємо сміливо тримати стрій медіаграмотної родини й рухатися вперед у світі правди і знань!

Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академією української преси.

#
«Мультимедійне онлайн-медіа «АУП-info»
(ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа: R40-00988)
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right