13 лютого 2025 року Національна спілка журналістів України провела онлайн-конференцію “Українські медіа під час війни: виклики, досвід, майбутнє”, присвячену обговоренню впливу війни на медіасередовище.
Серед основних тем заходу були:
У рамках секції “Історії, які змінюють світ: як журналісти формують глобальну думку про російсько-українську війну” виступив виконавчий директор Академії української преси Андрій Коваленко. Він наголосив на важливості журналістики як інструменту боротьби за правду та її впливі на світову політику.
“Правда – це теж зброя, і сьогодні ми мусимо її захищати також. Якщо ми не покажемо злочини росіян і не розкажемо про них світові, значить, їх ніби не було. Російська пропаганда моментально заповнює новинний простір, перекручує реальність і створює фейкові версії подій. Саме журналісти формують повістку дня, а їхні репортажі можуть впливати на рішення світових лідерів. Ми не носимо зброю, але боремося на своєму фронті, ризикуючи життям заради правди. За час війни в Україні загинули десятки журналістів, як українських, так і іноземних. Вони розповідають історії, які змушують міжнародну спільноту діяти. Якби не було кадрів з Бучі, Ірпеня, Ізюма чи документального фільму '20 днів у Маріуполі', можливо, світ ще довго сумнівався б у тому, що реально відбувається. Правда не може чекати, бо якщо ми її не покажемо, ворог зробить це за нас і перекрутить все на свій лад.” – зазначив Коваленко.
Конференція підкреслила роль українських журналістів у розкритті правди про війну та важливість їхньої роботи для формування міжнародного інформаційного порядку денного.