7-9 лютого 2018 року АУП провела 14-ту Медіашколу децентралізації для регіональних журналістів у м. Сєвєродонецьку.
Захід організувала Академія української преси за сприяння Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за інформаційної підтримки Національної спілки журналістів України. Проект спрямований на підвищення якості фахового висвітлення реформи децентралізації в Україні. Навчання проходило під керівництвом провідних тренерів – Андрія Юричка та Лілії Атнажевої.
Протягом триденного тренінгу учасники ознайомилися з етапами та цілями реформи, проаналізували питання, які б цікавили п’ять ключових аудиторій (пенсіонери, службовці та чиновники, молодь та громадські активісти, підприємці та фермери, домогосподарки та домогосподарі). Побували на прес-конференції директора Відокремленого підрозділу Луганського Центру Розвитку Місцевого Самоврядування Ігоря Агібалова та поспілкувалися з головою Новопсковської ОТГ Вадимом Гаєвим.
Як пояснив Ігор Агібалов, директор Луганського Центру розвитку місцевого самоврядування: «У 2015 році були створені Білокураківська та Новопсковська громади. У першому випадку об’єднання відбулося завдяки спільним діям райдержадміністрації та селищної ради, у другому випадку – завдяки конкуренції районної ради, районної адміністрації та селищної ради. У 2016 році утворилася Чмирівська громада завдяки спільним діям голів сільських рад, яка на сьогодні є однією з найбільш динамічно розвинутих громад та має сталий розвиток. 2017 рік – став найбільш продуктивним та визначив перехід від експерименту до планової роботи, оскільки з’явилося 5 нових громад, об’єднаних територіально: Троїцька, Привільська, Нижньодуванська, Біловодська та Краснореченська ОТГ. Ще три громади були створені, однак вибори в них не відбулися через військовий стан. Участь великої кількості населення у процесі об’єднання дозволяє людям зрозуміти свою важливу роль».
За словами голови Новопсковської ОТГ Гаєва Вадима: «Непоінформованість населення, особливо в сільських районах, створює проблеми для підтримки реформи децентралізації. У той же час у нас є значні інфраструктурні зміни та зміни на рівні залучення членів громади до прийняття рішень. Ми запровадили декілька новацій, наприклад, реалізація бюджету участі, який був визначений у розмірі 1 млн. гривень у 2017 році, а також затвердження стратегії та її виконання».
По завершенню Медіашколи, учасники підготували матеріали, що висвітлюють особливості реформи децентралізації в громадах області, для публікації в місцевій пресі та в збірнику Академії української преси «Децентралізація в Україні».
У рамках Медіашколи децентралізації для регіональних журналістів провели чергову вікторину від ULEAD з Європою: створення ЦНАП переможцем якої у Сєвєродонецьку став Олег Черниш, який дав 6 правильних відповідей на 7 запитань вікторини.
За підтримки:
U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку – програма, яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Підтримує створення прозорої і підзвітної багаторівневої системи управління, яка реагуватиме на потреби громадян.