Наснажені медіаосвітою

16-19 серпня 2017 року в с. Зазим'я Київської області відбулася вже 13-та Літня школа медіаосвіти і медіаграмотності Академії української преси. Більшість з них пройшли за підтримки Програми У-Медіа Інтерньюс-Нетворк. І вже вп'яте Директор  Інтерньюс-Нетворк в Україні Вейн Шарп звернувся з вітальним словом до учасників. Він підкреслив важливість упровадження медіаосвіти, насамперед, у регулярну освіту і формування навичок медіаграмотної особистості з дитинства. 

Програма заходу була насиченою. Медіаексперт, медіа та бізнес-тренер, доктор педагогічних наук, професор Тетяна Івановапровела динамічний майстер-клас про інтерактивні методи під час викладання медіаосвіти. Медіапедагог Валентина Потапова практикувала методи критичного мислення і декодування медіатекстів. Заступник директора з навчально-виховної роботи, викладач курсу «Сходинки до медіаграмотності» Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 Дніпропетровської області, співавтор першої авторської програми для початківців «Я у Медіапросторі» Інна Іванова, поділилася викликами та злетами перших двох років викладання. А завідувач кафедри методики навчання мов і літератури КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», регіональний координатор впровадження медіаосвіти в навчальні заклади Харківської області Галина Дегтярьова розповіла про методики інтеграції вивчення медіаграмотності в сучасні програми для початкової школи.

Цього разу учасниками Школи вже вдруге цього літа були вчителі початкової школи з 12 областей України. Саме їм авторські колективи АУП (Валерій Іванов, Тамара Бакка, Галина Дегтярьова, Оксана Волошенюк, Олександр Мокрогуз, Олена Шкребець, Інна Іванова) презентували наші нові посібники, які вже скоро будуть доступні спільноті медіаосвітян, а саме «Путівник з батьківського посередництва: батьки, діти та медіа», «Медіаосвітні практики в позакласній роботі», «Критичне мислення та медіаграмотність в початковій школі».

Окрім лекцій та майстер-класів учасники створювали алгоритм роботи з батьками з практичним психологом Оленою Зубовою, карту впровадження медіаосвіти після повернення в школу, вчилися технології ціанотипії з відомим фотохудожником Ярославом Голубчиком. І навіть, вже в присмерках, встигали зануритися в Десну.

Проведення цього заходу, а також весь проект з впровадження медіаграмотності в країні мали підтримку американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюс. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Академії української преси та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюс.

 

«Мультимедійне онлайн-медіа «АУП-info»
(ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа: R40-00988)
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right