Курс відеолекцій «Освітні практики в часи інфодемії, або як не ізолюватися від правди» Лекція 1.

Основу курсу склав контент посібника «Освітні практики в часи інфодемії, або як не ізолюватися від правди», підготовлений весною 2020 спільно з ГО «Інтерньюз-Україна» (за підтримки Медійної програми в Україні), та оновлений на початку 2021 з огляду на виклики цього часу.

Як у 2014 році ми зрозуміли, чого вартує слово «мир», так в 2020 році слово «здоров’я» перестало бути абстракцією. Зараз ми бачимо, що теми здоров’я, хвороб та профілактики стосуються кожного. Відповідно, фейки, дезінформація на цю тему зачіпають кожного, бо щосекунди інтернет, соціальні медіа та служби миттєвих повідомлень «розшерюють» на величезні авдиторії інформацію, яка часто-густо неістотна, некоректна або навіть шкідлива для фізичного і ментального здоров'я.

Андрій Кулаков, програмний директор ГО «Інтерньюз-Україна», співавтор ідеї проєкту  слушно зазначив: «Для того, щоб наступні покоління оминали фейки, варто вчити їх використовувати методику вибору найкращого».

Наш курс ми розпочинаємо відеолекцією «Неклітинні неорганізми – віруси», яку створили Микита Каліберда, головний редактор видавництва «Соняшник», вчитель біології, автор підручників та посібників з біології та Руслан Шаламов, креативний директор видавництва «Соняшник», кандидат біологічних наук, заслужений вчитель України, автор підручників, посібників із біології для учнів закладів загальної середньої освіти».

Всього відеолекцій буде п’ять (біологія, історія, громадянська освіта, українська мова, позашкілля). Ми орієнтувалися переважно на освітян, тому до кожної лекції підготували конспект заняття, який містить ще й завдання для дистанційного/ авдиторного навчання та презентацію.

Завантажити додаткові матеріали:

     

Презентація та Конспект заняття 

 

Запрошуємо всіх небайдужих до якісної інформації, яку ми споживаємо.

Ми живемо в часи, коли раціональність і науковість мислення визначають життя.

Щиро вдячні видавництву «Соняшник» за небайдуже партнерство!

Створення цього відеокурсу стало можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проект «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Академія української преси» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

#
«Мультимедійне онлайн-медіа «АУП-info»
(ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа: R40-00988)
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right