КОМІКС – ЦЕ НОВИЙ АКТУАЛЬНИЙ ІНСТРУМЕНТ В ОСВІТІ

Цього тижня Академія української преси провела пʼять вебінари із циклуМедіаосвітній комікс”: 

  • 19 вересня - “Комікс на заняттях з природничих дисциплін”, лектор Руслан Шаламов,  вчитель біології Харківського обласного наукового ліцею-інтернату «Обдарованість», кандидат біологічних наук, заслужений вчитель України.
  • 20 вересня - “Освітній потенціал коміксу”, лекторка Галина Дегтярьова, завідувачка катедри методики навчання мов і літератури КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», докторка педагогічних наук.
  • 22 вересня - “Комікс та мем на заняттях з історії та громадянської освіти”, лектор Олександр Мокрогуз, завідувач катедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, доцент, кандидат педагогічних наук.
  • 22 вересня - “Як створити комікс з дітьми”, лектори Олександра Шаповал, авторка сценаріїв коміксів «Ми скоро повернемось», «Дім на долоньках», «Моїми очима», письменниця, кандидатка мистецтвознавства, мол. наук. співробітниця відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології ІМФУ ім. М.Т. Рильського НАН України та Юрій Шаповал, художник-ілюстратор, автор візуального рішення коміксів «Ми скоро повернемось»,«Дім на долоньках», «Моїми очима»,  створює концепти комп’ютерних ігор, малює комікси та ілюстрації близько 20 років.
  • 22 вересня - "Комікс на заняттях з мистецтва", лекторка Оксана Волошенюк, експертка з медіаосвіти і медіаграмотності, авторка навчальних посібників та програм, ініціаторка ідеї платформи.

Під час заходів тренери розглянули питання походження коміксів, як комікси розвивалися в Україні, дослідили формулу сприйняття коміксу, шляхи використання коміксу в освітньому процесі. Наприклад, через аналіз або створення коміксів-інструктажів відбувається активізація знань з техніки безпеки, а інструкції з техніки безпеки, подані у форматі коміксу, легко запам’ятовуються. Вчителі-учасники заходів отримали чіткий план та рекомендації до створення коміксів на уроках. Тренери зауважили, що якщо ви створюєте комікс уперше, то спочатку варто розробити детальний сюжет, продумуючи кадри, плани в них, репліки, кольорову гаму, графіку тощо. А також розібрались у використанні коміксу в сучасному кіно-мистецтві. 

«Мультимедійне онлайн-медіа «АУП-info»
(ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа: R40-00988)
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right