Перша програма з «Основ медіаграмотності» ухвалена Міністерством освіти та науки України

Перша програма з «Основ медіаграмотності» ухвалена Міністерством освіти та науки України

Навчальна програма з основ медіаграмотності 8 (9) клас (пропедевтичний курс), яка стала переможцем конкурсу Академії української преси (розробники: вчитель медіакультури Запорізького Січового колегіуму-інтернату Павло Олександрович Коваленко та доцент кафедри суспільних дисциплін Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, к.пед.н. Олександр Петрович Мокрогуз), ухвалена Науково-методичною комісією галузі знань «Журналістика та інформація» Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України та затверджена Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України. Це перша програма з основ медіаграмотності, яка отримала офіційну ухвалу.

Розробка програми відбувалась на конкурсній основі. МБФ «Академія Української Преси» спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Інститутом соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у квітні 2013 року оголосили конкурс на створення авторської програми «Медіаосвіта» для учнів 8 класу. На конкурс надійшло 6 концепцій програм з різних регіонів України. Автори концепції-переможця були запрошені до підготовки власне програми.

До складу конкурсної комісії увійшли: Іванов В.Ф., президент Академії української преси, Волошенюк О.В., виконавчий директор Академії української преси, Замніус В.М., директор програми ЗМІ Міжнародний Фонд «Відродження», Даниленко В.І., начальник відділу педагогічної освіти і підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів та Мележик В.П., завідувач сектора підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Найдьонова Л.А., заступник директора Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, науковий керівник всеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти, Гуменюк Л.О., виконавчий директор Центру медіа-ініціатив, експерт з медіаосвітніх питань, Дуцик Д.Р., головний редактор Інтернет-сайту Mediasapiens, викладач Могилянської школи журналістики, експерт з медіаосвітніх питань, Усатенко Г. О, президент Фонду Європа XXI.
На засіданні конкурсної комісії завідувач сектора підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України Мележик В.П. зауважив: «Вважаю, що цілям нашого конкурсу, а саме - розкрити закономірності світу медіа, з яким дитина стикається в своєму повсякденному житті (для розвитку розуміння сучасних способів відображення реальності; формування індивідуального естетичного смаку, моральних та соціальних фільтрів сприйняття інформації) найбільш відповідає Програма 4. Проте хочу зауважити, що в кожній програмі були певні ідеї, цікаві постановки завдань, які було б варто використати під час підготовки наступних програм».

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України листом від 29.03.13 №1/9-226 рекомендувало для введення у варіативну частину навчальних планів загальноосвітніх закладів предмету «Основи медіаграмотності».
Сьогодні програма вже може офіційно бути використана для викладання курсу «Основи медіаграмотності».

Проект реалізується завдяки підтримці
Міжнародного фонду «Відродження»

Контакти:

(067) 5049802 – Оксана Волошенюк, виконавчий директор АУП

Електронна пошта: info@aup.com.ua

Ознайомитись з програмою

#
«Мультимедійне онлайн-медіа «АУП-info»
(ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа: R40-00988)
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right