ЦИКЛ ВЕБІНАРІВ “МЕДІАОСВІТНІЙ КОМІКС” ВЖЕ РОЗПОЧАВСЯ

6 та 7 вересня Академія української преси провела перші вебінари із циклу “Медіаосвітній комікс”: 

  • “Освітній потенціал коміксу”, лекторка Галина Дегтярьова, завідувачка катедри методики навчання мов і літератури КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», доктор педагогічних наук, випускниця 1-ї Літньої школи медіаосвіти АУП, авторка численних посібників та навчальних програм з медіаосвіти та медіаграмотності для різних вікових категорій, рекомендованих МОН України, регіональна координаторка впровадження медіаосвіти в навчальних закладах Харківської області.
  • “Комікс на заняттях з природничих дисциплін”, лектор Руслан Шаламов,  вчитель біології Харківського обласного наукового ліцею-інтернату «Обдарованість», кандидат біологічних наук, заслужений вчитель України, автор підручників з біології, рекомендованих МОН, циклу медіаосвітніх посібників та коміксів, співавтор Державного стандарту початкової і базової середньої освіти, керівник перевірки природничої частини робіт українського учнівства у міжнародному дослідженні PISA.
  • “Комікс та мем на заняттях з історії та громадянської освіти”, лектор Олександр Мокрогуз, завідувач катедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, доцент, кандидат педагогічних наук. Співавтор шкільних програм, підручників, навчально-методичних посібників з громадянської освіти, історії, медіаосвіти, рекомендованих МОН України для загальноосвітніх шкіл та педагогічних ВНЗ України.

До участі у вебінарі доєднались освітяни та громадяни, які бажають дізнатися більше про креативні інструменти медіаграмотності. 

Руслан Шаламов поділився: “Наш вебінар був великим успіхом! Ми провели захоплюючу онлайн-зустріч з вчителями, на якій розглядали важливість використання коміксів у навчанні природничих дисциплін. Під час вебінару ми обговорили, як комікси можуть стати потужним інструментом для привернення уваги учнів, сприяючи кращому засвоєнню матеріалу. Реєструйтеся на інші заходи, щоб  дізнатися більше про те, як комікси можуть підвищити якість навчання в природничих науках!

Галина Дегтярьова розповіла: “Комікс – це чудовий інструмент для візуалізації різних питань, які оточують нас в реальному житті, і для візуалізації навчального матеріалу. Розділ “Освітній потенціал коміксу”, який я готувала, складається з кількох підрозділів: комікс: відоме і нове та “генеалогії” коміксу. За мету я ставила – показати, як треба аналізувати комікси. Адже, як правило, у нас частіше говорять про створення коміксу, а не про аналіз”.

Олександр Мокрогуз прокоментував: “Коли ми говоримо про комікси і меми, то в нас виникають асоціації з коміксами Marvel й інших великих кінокомпаній, які знімають за коміксами. Але комікси і меми можна використовувати й у навчальному процесі. Так Академія української преси за допомогою коміксу підняла велику соціальну тему. Я думаю, що це буде інноваційний проєкт для нашої освіти в цілому. І ми почнемо використовувати їх активніше”.

Якщо ви ще не зареєструвались на наші вебінари, то це можна зробити за посиланням

А також нагадуємо, що триває конкурс медіатворчості “Магія медіаосвітнього коміксу: Намалюй продовження з улюбленими героями”. Встигніть взяти участь! 



«Мультимедійне онлайн-медіа «АУП-info»
(ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа: R40-00988)
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right