24 медійника з усієї України розслабили свої думки та тіло під час програми відновлення від АУП — «Тренінги з психологічної підтримки журналістів».
Робота журналіста на війні — це не тільки фізична небезпека, а й моральні пошкодження, яких набувають під час збору і обробки інформації. «Як витримувати емоції людей, з якими спілкуєшся?», — найпоширеніше питання, яке турбує володарів прескарти.
Академія української преси 26-27 січня 2024 року провела захід, де разом з експертами старалася попередити вигорання учасників-журналістів, надати джерела сили та зібрати «аптечку» психологічної самодопомоги.
Журналісти, окрім життя в умовах війни, щодня контактують з контентом, що їх травмує. І це природно зменшує можливості на відновлення, організм просто не встигає відновитися.
«Життя в умовах війни наповнене стресами, а хронічний стрес призводить до виснаження. Коли ми у виснаженні, наша продуктивність суттєво знижується. І це впливає на всі сфери життя. Тому так важливо мати паузи на відновлення. Надзвичайно цінні організації, які усвідомлюють важливість відновлення в часи війни і спеціально створюють простір для відновлювальних заходів. Це та пауза, яка здатна закласти фундамент покращення самопочуття на кожен день» — відзначила Наталія Умеренкова, практикуючий психолог, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник відділу психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, спеціаліст по роботі з військовими та членами їх сімей, директорка ГО «Жіноча Сила», член Асоціації EMDR в Україні- фахового обʼєднання із спеціальної травматерапії.
Експерткам тренінгу було важливо дати журналістам практичні вправи з тілесної терапії, які можуть допомогти розслабитись, зняти напругу і відпочити.
«У розслабленому тілі стрес і тривога не живуть», — фраза, яку на всіх тренінгах говорить Анастасія Білозор, практикуюча психологиня, консультантка в методі позитивної психотерапії та арт-терапії, має досвід роботи з військовими, а також з цивільними в прифронтових містах і на деокупованих територіях.
«Такі тренінги важливі, щоб вижити психічно. Валізка самодопомоги — це той робочий інструменти, який потрібно мати напоготові, щоб мозок і психіка залишалися в робочому стані», — відзначила фахівчиня.
Зворотній зв'язок учасників, пройшовших тренінг:
Друзі, ми і надалі будемо організовувати місця, які спонукають до перезавантаження, слідкуйте за анонсами у нашому ТГ, там найоперативніша інформація: https://t.me/aup_info