ПРО ПРОЄКТ - НОСІЇ ПАМ'ЯТІ. ЖУРНАЛІСТИ, ЩО ЗАГИНУЛИ НА РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКІЙ ВІЙНІ

Вітаємо, глядачу!

«Носії пам'яті. Журналісти, що загинули на російсько-українській війні» — це меморіал пам’яті професіоналів, які боронили інформаційний фронт України та чиє життя забрало військове вторгнення Росії 24 лютого 2022 року. Це можливість віддати шану та висловити вдячність тим, хто силою слова оберігав українців від ворога.

У проєкті зосереджуємо увагу на захисниках України, які загинули, викриваючи підступність, жорстокість і нещадність агресора за допомогою документування трагедії мільйонів українців. Розповідаємо біографію журналістів, що стали жертвами воєнного наступу, обстрілу, фізичного знущання. Повідомляємо про тих, хто в лютому 2022 року залишив службові обов’язки й пішов на передову захищати країну.

У меморіалі представлені історії працівників медіа. Матеріали мають художньо-публіцистичний характер, висвітлені в жанрі некролога з елементами портретного нарису.

Усі дані взято з відкритих джерел: сторінки в соціальних мережах журналістів, їхніх родичів, друзів. Інформацію досліджували у фейсбуку, інстаграмі, ютубі, телеграмі, новинних українських та іноземних ЗМІ — скрізь, де є згадка про загиблих.

У візуальну концепцію меморіалу покладено гаджет — фізичний пристрій, завдяки якому людина зберігає та передає інформацію. Переглядаючи екран, ви зчитуєте носій пам’яті загиблого журналіста, де зазначені його біографічні дані.

Професія журналіста на війні — це ризик, яким керує неможливість залишатися осторонь несправедливості та бажання бути голосом безмовних і дати обличчя безликим. За те, що медіагерої кожен
по-своєму намагалися зупинити вбивчу спіраль, у нашій пам’яті їхня прескартка буде вічно.

Меморіал — це лише мала частина того, що ми можемо зробити в інформаційному середовищі на пам’ять про загиблих.

Інформаційний стенд
Скачано: 19, розмір: 46.4 MB, дата: 20.Чер.2024
Джерела інформації
Скачано: 27, розмір: 599.2 KB, дата: 20.Чер.2024

Проєкт утілила Академія Української Преси (АУП)
за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу в Україні,
МЗС ФРН та Civil Society Cooperation,
у партнерстві з Національною спілкою журналістів України.

Авторка — Юлія Кулик, координаторка проєктів АУП.

«Мультимедійне онлайн-медіа «АУП-info»
(ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа: R40-00988)
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right