Іван Кузьмінський

5 ЖОВТНЯ, 1983 — 17 КВІТНЯ, 2023

39 РОКІВ, РЕЖИСЕР, МУЗИКОЗНАВЕЦЬ

На фронті Івана вбила куля російських снайперів. Він був науковцем, музикантом, дослідником української давньої музики, режисером телеканалу «Малятко TV».

Усе, що виходило в ефір, проходило через руки й вуха Івана. Він робив мультиплікаційні кліпи до пісень, що їх транслювали на екрані. Учив, як озвучувати мультфільми, допомагав входити в образ, шукати інтонацію. Мільйони українських дітей в усьому світі дивилися цей телеканал.

Народився Іван у Бердичеві. З дитинства мав хист до музики. Закінчив Бердичівську музичну школу. Далі навчався в Житомирському музичному училищі ім. В. С. Косенка (нині — Житомирський музичний фаховий коледж ім. В. С. Косенка), опанував спеціальність «Хоровий диригент». Вищу освіту здобув у Київській державній консерваторії (нині — Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського).

Іван був доцентом кафедри у власній альма-матер, читав лекції по всій Україні. Захистив кандидатську дисертацію, викладав і вчився в докторантурі. Написав чимало наукових статей. На фронті, перебуваючи на нулі, під’єднувався до тематичних конференцій.

2019 року завдяки Іванові сталася знакова для становлення української історичної музикології подія: в експозиції Національного музею історії України він виявив раніше не відомий рукопис музично-теоретичного трактату XVIII століття.

Друзі кажуть, що Іван був щирий і безмежно відданий своїй справі. Він проводив лекції в підземеллі, поширював дописи, що стосуються оргáна храму, листувався про музичну культуру єзуїтів, залюбки обмінювався науковими матеріалами з колегами.

Іван пішов воювати з перших днів повномасштабної війни. Відчував, що потрібний на фронті, — це було зрозуміло з відео, які він публікував у мережі. Музикознавець воював у найгарячіших точках, пройшов Бахмут. Виконував складні бойові завдання на посаді розвідника в 67-й окремій механізованій бригаді.

Життя захисника-науковця обірвалося поблизу населеного пункту Діброва, що на Луганщині. Удома на нього чекали мама, дружина, донька й син.

envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right