Дизайн і виробництво газетиЦей розділ описує дизайн, виробництво і тираж газети. Аркуш планування виробництва допомагає учням організувати колектив і встановити процедури публікації їхньої газети. Дизайн«Вигляд» газети з роками істотно змінився. Газети у більшості своїй були «сірими» з великою кількість крихітних літер, без фотографій і художнього оформлення. Сьогодні, газети виглядають для читача приємнішими, з кольоровим оформленням і дизайном, який допомагає читачеві зануритися в історію. Дизайнери створюють стиль газети шляхом використання різних шрифтів для заголовків та історій. Іноді, елементи «вирвані» з історії і збільшені для акцентування, такі речі, як цитати, підзаголовки або підписи (підписи – це текст під фотографією). Метою є зробити газету привабливішою на вигляд, цікавою і простою для читання. Виробництво: Поєднання сторінокЗібрання усіх новин, нарисів, фото, ілюстрацій і реклами, які складають одну газету – неабияка робота. Газети можуть бути різними, але процес виробництва майже однаковий скрізь. У деяких газетах сторінки поєднують як пазл у переддруку. Художники готують макет або ескіз кожної сторінки газети. Макет вказує, де мають бути історії, фото і реклама. Більшість газет сьогодні використовують комп'ютери для створення макету, хоча деякі досі малюють його на папері. Дизайн і друк всього контенту газети на комп'ютері називається «пагінацією». Редактор збирає історії, заголовки, фото і графіки з комп'ютерних файлів і складає сторінки на екрані комп'ютеру. Завершена сторінка надсилається тепловізору, який робить негатив повної сторінки. Сторінки потім фотографують і плівка використовується для створення металевих відбитків для друку. Цей метод будуть використовувати більшість газет у майбутньому. У відділі переддруку працівники розміщують на сторінках газети рекламу або у електронному варіанті, або шляхом їх вставки. Більшість реклами виготовляється на комп'ютерах у рекламному або художньому відділах і надсилаються електронним шляхом до відділу переддруку. Запуск пресиПісля того, як негативи сторінок зроблено, на кожен негатив робиться відбиток із алюмінію або сталі. Відбитки розміщують на циліндрі пресу. Чорнило подається на відбитки. Газетний папір подається вздовж циліндрів через прес, і газета друкується. Звичайний рулон газетного паперу важить приблизно від 1,700 до 2,200 фунтів (від 770 кілограмів до однієї тони). Якщо його розкрутити, він покриє 7 1/2 миль (більше 11 км). Газетний папір рухається через прес зі швидкість близько 35 миль/год (56 км/год). Тисячі газет можуть бути надрукованими протягом години. Більшість газет використовує вторинний папір. Деякі використовують 100% вторинний, інші комбінують вторинний і «первинний» папір.
ТиражПісля того, як газети надруковано, їх зв'язують і завантажують у вантажівки. У цей момент відділ тиражу починає розповсюджувати газету. Відділ тиражу займається складний процесом розповсюдження газети. Після того, як газети надруковано, вони стопками виходять зі стрічкового конвеєру, де їх забирають вантажівки, щоб доставити до центрів і газетних кіосків. Люди з паперовими маршрутами доставляють газети із одного до іншого будинку підписників – іноді складається таке враження, що вони можуть бути конкурентами найвищої бейсбольної ліги. Зупиніть преси!Коли у когось є великі новини, вони можуть використовувати застарілий вираз: "Зупиніть преси!" Це зазвичай означало, що репортер мав такі сенсаційні новини, що першу сторінку довелося б переробляти, і знову запускати преси. Ви досі можете почути, як люди кажуть «зупиніть преси», коли мають цікаву історію.
Схема виробництваАркуш планування виробництваЕлементи
Перед початкомВизначте свій ринок – хто буде читати газету: ваш клас? Школа? Батьки? Оберіть назву для вашої газети. Визначтеся з командою. Вкажіть осіб, які будуть: 1. Розробляти макет і дизайн газети | ||
Назад до: Реклама | ЗМІСТ | Читати далі: Про газету |
©2014, МБФ Академія української преси,
©2006, Фонд Американська газетна асоціація™. Усі права
захищені.