Урок 2, Розділ Б

Перша поправка і шкільні публікації

Цілі

Учні:

1. Переглянуть та обговорять Першу поправку до Конституції
2. Визначать причини захисту свободи преси
3. Зрозуміють конституційне і історичне значення справ Верховного Суду США: Тінкер проти Незалежного шкільного округу Де Мойн (1969) і Шкільний округ Хейзелвуд проти Кюльмейера (1988).
4. Проаналізують шляхи їхнього конституційного вираження в школі.
5. Стануть обізнаними про шкільну політику щодо свободи вираження.

Загальні державні стандарти англійської мови і грамотності в історії/суспільствознавстві, науці і технічних дисциплінах

Головні стандарти з читання для коледжів і кар'єрної підготовки

Ключові ідеї та деталі
Читайте уважно, щоб визначити, що текст говорить явно, і робіть логічні висновки з нього; наведіть конкретні текстові свідоцтва при написанні або проговоренні задля підтримки висновків з тексту.
2. Визначте центральні ідеї або теми тексту і проаналізуйте їх розвиток; в зробіть висновок щодо ключових допоміжних деталей та ідеї.

Інтеграція знання та ідей
8. Окресліть і оцініть аргументи і конкретні вимоги в тексті, у тому числі міркування, а також актуальності і достатності доказів.

Діапазон читання і рівень складності тексту
10. Читате і розумійте складні літературні та інформаційні тексти самостійно і вміло.

Головні стандарти письма для коледжів і кар'єрної підготовки

Види тексту та цілі
1. Напишіть аргументи на підтримку претензій в аналізі основних тем і текстів, використовуючи дійсні міркування і доречні достатні докази.
2. Напишіть інформативні / пояснювальні тексти для вивчення і передачі складних ідеї та інформації ясно і точно завдяки ефективному вибору, організації та аналізу змісту.

Досліджуйте для побудови і презентування знання
8. Проведіть нетривалі, а також більш ґрунтовні науково-дослідні проекти, засновані на обраних питаннях, демонструючи розуміння досліджуваного предмета.

Діапазон письма
10. Пишіть регулярно протягом визначеного великого проміжку часу (час для вивчення, осмислення і перегляду) і більш коротких термінів (за один раз, за день або два дні) для цілої низки завдань, цілей і аудиторій.

Головні стандарти з аудіювання і говоріння для коледжів і кар'єрної підготовки

Розуміння і співпраця
1. Підготуйтеся та ефективно беріть участь у діапазоні розмов і співпраці з різними партнерами, спираючись на ідеї інших і висловлюйте власні ясно і переконливо.
3. Оцінюйте точку зору мовця, міркування і використання доказів та риторики.

Презентація знання та ідей
4. Представте інформацію, знахідки і підтверджувальні докази, наприклад, що слухачі можуть стежити за міркуваннями, організація, розвиток і стиль відповідають завданню, меті і аудиторії.

Головні мовні стандарти для коледжів і кар'єрної підготовки

Стандарти англійської мови
1. Продемонструйте набір конвенцій стандартної англійської граматики та використовуйт їх при записі або говорінні.

Пов'язані уроки: ВНГ Розділ A, Урок 1; ВНГ Розділ В, Урок 7.
Навички — Знання:називайте;
Розуміння: пояснюйте, інтерпретуйте;
Застосування: розв'язуйте;
Аналіз:порівнюйте, контрастуйте;
Синтез: формулюйте, пропонуйте;
Оцінка: судіть, рекомендуйте.
Словник: Перша поправка, прецедент.

До майбутнього

Якщо ви не обізнані щодо справ Юридичного центру учнівської преси, Тинкера проти Незалежного шкільного округу Де Мойн або Хейзелвуд проти Кюльмейера, було б корисно прочитати матеріали до цього уроку і провести додаткову онлайн або бібліотечне дослідження щодо цих прецедентів.

Бекграунд

Перша поправка до Конституції
Конгрес не повинен видавати жодного закону, що відноситься до встановлення релігії або забороняє вільне її сповідання; або обмежує свободу слова чи друку; або право народу на мирні зібрання, і клопотати перед урядом для задоволення скарг.

Вільна преса та громадська освіта часто розглядаються як наріжні камені демократії. Медіа відіграють важливу роль в нашому демократичному способі життя. Перша поправка гарантує свободу преси і захищає медіа від державного втручання. Свобода преси застосовується широко: в газетах, книгах та інших медіа, таких як телебачення, радіо та інтернет. Батьки-засновники вважали, що преса повинна спонукати уряд до відповідальності за свої дії. Люди, які можуть обмінюватися інформацією вільно будуть проінформовані і, отже, будуть в змозі приймати обґрунтовані рішення з питань, які впливають на їхні життя. Перша поправка ніколи не захищала абсолютне право на свободу слова. Обмеження завжди були на учнівське вираження в одязі, зборах і пресі. Цей урок допомагає учням вивчити місцеву політику і як вона застосовується до шкільного життя, а також оцінити права учнів, зокрема, шкільної преси. Вони розглядатимуть два прецеденти Верховного Суду США. Насамкінець, вони аналізуватимуть уявні сценарії, які могли б заперечувати право на свободу слова.

Юридичний центр учнівської преси є чудовим ресурсом про Першу поправку і питання, пов'язані зі шкільними газетами та іншими виданнями. Ви можете переглянути його веб-сайт (www.splc.org) для отримання інформації та джерел.

Необхідні медіа

  • Копії газет для кожного учня.
  • Інструкції

    Розширення уроку

  • Додаткова діяльністю до цього уроку може бути візит до директора школи; іншого шкільного адміністратора; редактор середньої школи, журналіст або радник; репортер або редактор з місцевої газети, щоб розповісти про свою роботу і, як Перша поправка впливає на те, що вони роблять.
  • Для більш повного представлення Першої поправки, зверніться до Дай П'ять Розділу Б Уроку 5, який фокусується на шести принципах Першої поправки і просить студентів розглянути ці принципи.
  • Дай П'ять Розділ Б Урок 6 досліджує значення упередженості і об'єктивності.
  • Товариство професійних журналістів уклало етичний кодекс. Учні вивчають цей документ у Дай П'ять Розділі Б Уроці 8 і застосовують журналістську етику до проблем, з якими може зіткнутися учень-журналіст.
  • Оцінка

  • Перевершує очікування — Виконання учня набагато перевищує мінімальний рівень.
  • Відповідає очікуванням — Критерії дотриманні на мінімальному рівні.
  • Переглянути — Критеріїв не дотримано. Відповіді учня дуже слабкі та розсіяні, щоб бути прийнятими.

  • 1. Дайте учням декілька хвилин на прочитання газет на початку уроку. Заохочуйте їх знаходити історії або колонки, які можуть містити суперечливі ідеї або теми.
    2. Поясніть, що після прийняття Конституції, тогочасні лідери та громадяни погрожували відхилити її, якби не було більше гарантій для конкретних свобод. Це привело до написання перших 10 поправок або Біллю про права.
    3. Покажіть або роздайте копії Першої поправки і запитайте:
    1. Які базові права гарантуються?
    2. Чому, на вашу думку, вони є важливими для кожного?
    3. Що таке свобода?
    4. Які відповідальності несе у собі свобода?
    5. Яким чином свобода преси могла бути під загрозою?
    6. Хто міг поставити її під загрозу?
    7. Чи можете ви пригадати сучасні події, при яких свобода преси була під загрозою?
    4. Шляхом пояснення справи і судових знахідок представте Тінкер проти Незалежного шкільного округу Де Мойн (1969), прецедент Верховного Суду США, який відстоював права Першої поправки для учнів.
    5. Обговоріть аргументи, що наводить суд для рішення. Спонукайте учнів до пояснення їхньої згоди або незгоди з рішенням суду.
    6. Протиставте справу Тінкера справі Шкільний округ Хейзелвуд проти Кюльмейера (1988). Поясніть, що це рішення суду відображає те, яким чином школи можуть обмежувати вираження у «шкільній виражальній діяльності», в якій школа додає до діяльності свою назву. Використайте ресурс Прецеденти учнівського вираження як роздатковий матеріал або завдання для прочитання.
    7. Роздайте практичну сторінку. Перегляньте вказівки з учнями.
    8. Дайте учням час заповнити сторінку Перша поправка і наша школа. Зберіть клас і обговоріть відповіді.
    9. Надайте учням інформацію про політику їхньої школи щодо публікацій, якщо така є, і розгляньте її разом. Обговоріть, як політика протиставляється їхнім відповідям на запитання. Обговоріть, як політика (або її відсутність) буде впливати на публікацію їхньої класної або шкільної газети.
    10. Ви можете захотіти запросити шкільного адміністратора, щоб він поговорив із класом стосовно політики щодо шкільних публікацій.
    11. Розділіть учнів на малі групи. Роздайте практичну сторінку. Перегляньте вказівки з учнями.
    12. Нехай вони прочитають і обговорять кожен сценарій у Рішення за вами і дадуть відповідь на ці запитання:
    a. Які є учнівські конституційні права щодо вираження в школах?
    b. Яким чином ці права можуть бути захищеними?
    c. Чи згадуються в якомусь з двох прецедентів випадки, пов'язані з якимось сценарієм? Як?
    13. Крім того, нехай учні переглянуть Топ-10 запитань з Юридичного центру учнівської преси і обговорять кожне запитання і відповідь з класом.
    Перевершує очікування Відповідає очікуванням Переглянути
    Учень визначає п'ять прав, гарантованих Першою поправкою
    Учень пояснює, чому свобода преси має бути захищеною
    Учень розуміє конституційне і історичне значення справ Тінкер проти Незалежного шкільного округу Де Мойн (1969) і Шкільний округ Хейзелвуд проти Кюльмейера (1988)
    Учень аналізує потенційні виклики свободі вираження тинейджерів
    Учень обізнаний у шкільній політиці щодо свободи вираження

    Урок 2 Джерело, Розділ B

    Юридичний центр учнівської преси

    Юридичний центр учнівської преси є неприбутковою організацією, створеною в 1974 році. Це лише агентство юридичної допомоги в країні, що навчає журналістів середніх школ і коледжів їхнім правам та обов'язкам відповідно до Першої поправки. Він підтримує учнівські новинні медіа у висвітленні важливих питань без цензури. Близько 2500 учнів-журналістів та викладачів з усіх штатів звертаються до центру щорічно за допомогою або інформацією (див. www.splc.org).

    Юридичний центр учнівської преси Топ-10 для середньої школи

    Існує 10 запитань про права, які учні-журналісти середньої школи ставлять найчастіше.

    З: Чи є у Першій поправці права учнів середньої школи?
    В: Так. Як сказав Верховний Суд США у 1969 році, "Навряд чи можна стверджувати, що учні або викладачі втрачають своє конституційне право на свободу слова або вираження за шкільними воротами". Але Перша поправка забороняє тільки державним чиновникам перешкоджати висловлюванням; це не заважає цензурі в приватних школах. Конституція держави, закон або шкільна політика може надати учням приватних шкіл захист свободи слова.

    З: Як щодо рішення по Хейзелвуду?
    В: У Шкільному окрузі Хейзелвуд проти Кюльмейера в 1988, Верховний Суд США надав державним посадовим особам середньої школи більший авторитет, щоб накласти цензуру на деякі шкільні учнівські публікації. Але постанова не поширюється на публікації, які були відкриті як "громадські форуми для вираження учня". Це також вимагає від посадових осіб школи демонстрації розумних виправдань перш ніж вони можуть піддавати цензурі що-небудь. Крім того, Арканзас, Каліфорнія, Колорадо, Айова, Канзас, штат Массачусетс і Орегон прийняли закони, що дають учням набагато більш надійний захист вільного вираження, ніж Хейзелвуд. Інші штати розглядають такі закони.

    З: Що таке "громадські форуми для вираження учня"?
    В: Учнівська публікація – це громадський форум для вираження учня, коли посадові особи школи дали учням-редакторам повноваження приймати рішення щодо контенту. Школа може зробити це через офіційну політику або шляхом дозволу публікації, щоб працювати з редакційною незалежністю.

    З: Виходить, якщо політика чи практика показує, що контент моєї публікації був визначений учнями, рішення по Хейзелвуду мене не стосується?
    В: Все правильно. Якщо учнівська публікація є громадський форум для вираження учня, учні мають право на більш надійний захист Першої поправки. Адміністрація школи можуть накласти цензуру на публікації форуму тільки тоді, коли вони можуть показати, що публікація викличе "матеріальний і істотний збій» у шкільних заходах.

    З:Чи захищені андерграундні або незалежні учнівські публікації від цензури?
    В: Абсолютно. Хоча публічні школи можуть встановити розумні обмеження щодо часу, місця і способу розповсюдження андерграундних публікацій, вони не можуть категорично забороняти їх розповсюдження на території школи. Як із шкільними виданнями, які є форумами, школа повинна показати суттєві порушення перш ніж піддавати цензурі незалежну публікацію.

    З: Чи можуть подати до суду на учнівські публікації за наклеп, вторгнення в приватне життя або порушення авторських прав?
    В: Так, часом таке трапляється. У таких випадках, репортер і редактор може бути притягнутиі до юридичної відповідальності індивідуально. Судові рішення показують, що школа, яка не контролює зміст публікації учнів, може бути захищена від відповідальності. Учні повинні знати, що зі свободою преси приходить юридична відповідальність.

    З: Чи можуть учні-журналісти захищати конфіденційні джерела новин або інформації?
    В: Деякі штати мають "закони-щити", а інші мають створені судом привілеї, які захищають журналістів від необхідності розкривати таку інформацію. Менше з тим, більшість штатів ніколи явно не застосовували ці закони до учнів-журналістів. Перевірте закон штату, перш ніж дати обіцянку конфіденційності, тому що коли ви робите таку обіцянку, закон вимагає від вас дотримуватися її.

    З: Чи можу я використовувати закони про свободу інформації?
    В: Так. Закони свободи інформації (або "саншайн") вимагають від державних установ, такі як державні школи, відкривати багато офіційних записів і зустрічей громадськості. Ці закони варіюються від штату до штату. Кожен відділ новин повинен мати копію відкритих записів свого штату і законів із відкритих зустрічей.

    З: Чи можу я використовувати героїв мультфільмів, тексти пісень або фотографії з інших публікації в моїх публікаціях?
    В: У більшості випадків, необхідно отримати дозвіл у власника авторських прав. Кожна з цих робіт захищені законом про авторське право, що означає: інші можуть використовувати їх тільки з дозволу правовласника. Публікація даних замінює дозвіл. Винятком про авторське право називається "добросовісне використання" і може застосовуватися, якщо ви використовуєте тільки невелику кількість захищених авторськими правами матеріалів або використовуєте матеріал із новиною про нього.

    З: Де я можу знайти більше інформації про мої права та обов'язки як учня-журналіста?
    В: Юридичний центр учнівської преси!

    ©2000, Юридичний центр учнівської преси

    Урок 2 Джерело, Розділ Б

    Прецедентні справи в учнівському вираженні

    Перша поправка до Конституції

    "Конгрес не повинен видавати жодного закону, що відноситься до встановлення релігії або забороняє вільне її сповідання; або обмежує свободу слова чи друку; або право народу на мирні зібрання, і клопотати перед урядом для задоволення скарг".

    Тінкер проти Незалежного шкільного округу Де Мойн (1969)

    Ця справа важлива для захисту учнів Першою поправкою. У 1965 році Джон і Мері Бет Тінкер, у віці 15 і 13, протестували проти війни у В'єтнамі – носили чорні пов'язки в школу. Адміністрація школи зупинила їх заявленням про те, що пов'язки можуть порушити умови для навчання і стати причиною насильства. Учні подали до суду на шкільний округ, тому що вони думали, що його дії порушують їхнє право на символічну мову згідно Першої поправки.

    Справа рушила судовою системою до Верховного Суду США, який прийняв рішення на користь учнів. Тінкер є найвідомішим за часто цитований вираз у Justice Abe Fortas про те, що учні не «втрачають свої конституційні права на свободу слова або вираження за шкільними воротами».

    Суд визнав, що носіння пов'язки було «близьким до «чистої мови» і, отже, було захищено Першою поправкою. Через те, що шкільні чиновники дозволили учням носити інші суперечливі символи і не довели, що пов'язки можуть викликати насильство, змушення учнів було неконституційним.

    Правило Тінкер в основному говорить, що учні зберігають права з Першої поправки в школі, якщо шкільні керівники не можуть розумно довести, що здійснення учнівської свободи вираження призводить до «істотного порушення діяльності або матеріального втручання у шкільні заходи».

    Шкільний округ Хейзелвуд проти Кюльмейера (1988)

    Ця справа дуже сильно відрізняється від Тінкера і впродовж багатьох років обмежувала учнівські права з Першої поправки у школі. У цьому рішенні, Верховний Суд надав шкільним керівникам широкі повноваження по цензурі всіх форм вираження студентів, якщо вони можуть довести, що цензура має «розумні» виховні обґрунтування. Хейзелвуд залишається суперечливим рішенням, а в деяких штатах з того часу пройшло з'явилося анти-Хейзелвудське законодавство.

    Кесі Кюльмейер з двома іншими учнями написали статтю про вагітність і розлучення для їхньої шкільної газети. Їхній вчитель представив пробні відбитки сторінок директорові для затвердження. Директор відхилив статтю, тому що він вважав, що студенти описали у статті конкретний випадок вагітності, хоча жодних імен не було названо, але вони могли бути визначені, і що батько говорить в статті про розлучення негативно. Директор також сказав, що мова, яка використовується, не підходить для учнів молодшої школи. Коли газета була надрукована, дві сторінки суперечливої статті і чотири інших, затверджених директором, були видалені.

    Верховний суд вирішив, що Шкільний округ Хейзелвуд не порушив права учнів з Першої поправки. Він постановив, що адміністрація школи не повинна терпіти вираження, несумісне з місією школи. Суд постановив, що цей випадок відрізняється від Тінкер, бо у Тінкері йшлося про учнівське самовираження. А тут була, натомість, шкільна газета і було б розумно розглядати «санкції» (прийняття) в школі.

    Верховний Суд виправдав цю позицію, тому що газета була частиною навчальної програми. Викладач вів цю дисципліну під час шкільних занять, учні отримували оцінки та академічні кредити, радник факультету здійснював контроль над публікаціями і директор мав переглядати їх.

    Політика школи не збиралася розширити права учнів перетворенням газет из частини шкільної програми на публічний форум. Суд також зазначив, що побоювання директора були розумними, що ідентифікація учнів була не зовсім у безпеці, що інтереси приватного життя бойфрендів і батьків не були захищені досить добре, і що батьки, зазначені в статті про розлучення, не мали можливості захистити себе.

    Суд вирішив, що, коли шкільні керівники здійснюють редакційний контроль «шкільних» засобів вираження, контроль є прийнятним, якщо «відноситься до законних педагогічних (викладацьких) побоювань». Суд розділив мову учнів на дві категорії: мова учнів та шкільна мова. Якщо мова потрапляє в першу категорію, застосовується правило Тінкера щодо «істотне порушення». Якщо мова потрапляє до другої категорії, застосовується правило Хейзелвуд.

    Урок 2 Практика Сторінка A

    Перша поправка і наша школа

    Ім'я_______________________________________________________

    Вказівки: Відміть кожне твердження про твою школу відповідями Так, Ні або Не знаю. Будь готовий до обговорення відповідей з класом.

    1. Є шкільна газета.
    _____Так _____Ні _____Не знаю

    2. Учні друкують газету поза школою і розповсюджують її в школі.
    _____Так _____Ні _____Не знаю

    3. Є створений учнями щорічник.
    _____Так _____Ні _____Не знаю

    4. Є шкільний літературний журнал, створений і написаний учнями.
    _____Так _____Ні _____Не знаю

    5. Учні виступи на учнівських виборах, зібраннях або випускних мають бути схваленими директором або кимось іншим із керівництва перед виголошенням.
    _____Так _____Ні _____Не знаю

    6. Директор (або інший шкільний керівник) переглядає учнівську газету перед її друком в розповсюдженням.
    _____Так _____Ні _____Не знаю

    7. Співробітники класу або учні можуть обрати свято або танцювальну тему не питаючи.
    _____Так _____Ні _____Не знаю

    8. Учні можуть прикрашати свої шафи як завгодно.
    _____Так _____Ні _____Не знаю

    9. Учні можуть носити будь-який одяг.
    _____Так _____Ні _____Не знаю

    10. Учні можуть залишати флайери або інші нотатки на дошці оголошень без дозволу директора або іншої керівної особи.
    _____Так _____Ні _____Не знаю

    Урок 2 Практика Сторінка B

    Рішення за вами

    Ім'я_______________________________________________________

    Вказівки: Уяви, що ти директор школи, коли читаєш кожен сценарій. Запиши свої відповіді на окремому аркуші паперу. Будь готовий обговорити те, що ти міг би зробити, якби був директором.

    1. Учнівська газета планує випустити історію, що розкриває шляхи учнівського обману на стандартизованих тестах. Газета роздається всім учням у школі. Які міри (якщо такі будуть) ти застосуєш? Поясни, чому.

    2. Есе в учнівському літературному журналі включає в себе мову, яку ти вважаєш образливою і недоречною. Журнал видається один раз на рік, і учні мають платити $ 5 за примірник. Які міри (якщо такі будуть) ти застосуєш? Поясни, чому.

    3. Учень носить футболку з непристойним виразом. Які мірі (якщо такі будуть) ти застосуєш? Поясни, чому.

    4. Учень розмістив флайер з рекламою зустрічі з метою заручитися підтримкою для зміни назви шкільного талісмана. Які міри (якщо такі будуть) ти застосуєш? Поясни, чому.

    5. Шафка учня прикрашена наклейками, що містять расові та етнічні образи. Які міри (якщо такі будуть) ти застосуєш? Поясни, чому.


    ©2014, МБФ Академія української преси,
    ©2006, Фонд Американська газетна асоціація™. Усі права захищені.