Урок 1, Розділ A

П'ять принципів медіа

Цілі

Учні:

1. Пояснять п'ять принципів медіа
2. Визначать приклад на кожний принцип
3. Деконструюють друковані та електронні медіа повідомлення, що базуються на цих принципах

Загальні державні стандарти англійської мови і грамотності в історії/суспільствознавстві, науці і технічних дисциплінах

Головні стандарти з читання для коледжів і кар'єрної підготовки

Ключові ідеї та деталі
1. Читайте уважно, щоб визначити, що текст говорить явно, і робіть логічні висновки з нього; наведіть конкретні текстові свідоцтва при написанні або проговоренні задля підтримки висновків з тексту.

Ремесло і структура
4. Інтерпретуйте слова і фрази, які використовуються в тексті, у тому числі визначення технічних, конотативних і переносних значень, і проаналізуйте, яким чином конкретні вибори слова формують сенс або тон.
6. Оцініть, як точка зору або мета формує зміст і стиль тексту.

Інтеграція знання та ідей
7. Інтегруйте та оцініть зміст поданих в різних форматах і медіа, в тому числі візуально і кількісно, а також у словах.
8. Окресліть і оцініть аргументи і конкретні вимоги в тексті, у тому числі міркування, а також актуальності і достатності доказів.

Діапазон читання і рівень складності тексту
10. Читате і розумійте складні літературні та інформаційні тексти самостійно і вміло.

Головні стандарти письма для коледжів і кар'єрної підготовки

Досліджуйте для побудови і презентування знання
8. Зберіть необхідну інформацію з декількох друкованих та цифрових джерел, оцініть достовірність і точність кожного джерела, а також інтегруйте інформацію, уникаючи при цьому плагіату.
9. Змалюйте докази з літературних або інформаційних текстів для підтримки аналізу, роздумів і дослідження.

Головні стандарти з аудіювання і говоріння для коледжів і кар'єрної підготовки

Розуміння і співпраця
1. Підготуйтеся ефективно брати участь у діапазоні розмов і співпраці з різними партнерами, спираючись на ідеї інших і висловлюйте власні ясно і переконливо.
2. Інтегруйте та оцінюйте інформацію, представлену в різних засобах медіа і форматах, у тому числі візуально, кількісно, і в усній формі.
3. Оцінюйте точку зору мовця, міркування, і використання доказів і риторики.

Головні мовні стандарти для коледжів і кар'єрної підготовки

Стандарти англійської мови
1. Продемонструйте набір конвенцій стандартної англійської граматики та використовуйт їх при записі або говорінні.

Придбання і використання словника
6. Знайдіть і використайте точну низку загальних академічних і предметно-специфічних слів і фраз, достатніх для читання, письма, говоріння і аудіювання на рівні коледжу та кар'єрної підготовки; продемонструйте незалежність у зборі словникового запасу при розгляді слова або фрази, важливої для розуміння або вираження.

Пов'язані уроки: ВНГ Розділ Б, Уроки 2, 5; ВНГ Розділ В, Уроки 2, 6, 7.
Навички — Розуміння: пояснюйте, інтерпретуйте;
Аналіз: аналізуйте, розрізняйте, досліджуйте;
Оцінка: оцінюйте, судіть.
Словник: соціальна реальність, естетичний, деконструювати, розповсюджувати.

Погляд у майбутнє

Цей розділ включає в себе збір багато прикладів різних мас-медіа. Учні повинні будуть проаналізувати трейлери до фільмів, телевізійні рекламні ролики і радіопередачі на додаток до друкованих статтей та оголошень. Ви повинні визначити і зібрати ці приклади перед уроком. Відеокліпи з інтернету також можуть бути використані. Можливо, вам доведеться записати телевізійну рекламу або радіо записи на відео і аудіокасету; багато з них можуть бути знайдені на YouTube. Відео та аудіо файли, які ви зібралися використовувати можуть бути передані комп'ютерними файлами. Якщо у вас немає навичок у цій галузі, попросіть вашого техніка чи медіафахівця в школі чи районі про допомогу. Ви, ймовірно, буде в змозі знайти учнів, які можуть підготувати комп'ютерні файли, якщо ви скажете їм про таку необхідність.

Бекграунд

Перед початком цього розділу, учні повинні мати уявлення про те, що таке медіа. Вони включають в себе електронні мас-медіа (телебачення, радіо, Інтернет, кіно) та друковані мас-медіа (газети, журнали, брошури, рекламні щити). Розгляд різних видів реклами є способом для учнів легко зрозуміти різні форми медіа. Якщо учні потребують представлення медіа, поверніться до Дай П'ять Розділ А Уроки 1, 2 і 3 для занять з впровадження цієї концепції.

У сучасному інформаційному світі, учні можуть бути бачити сотні медіаповідомлень кожен день. Багато учнів знають, що повідомлення мас-медіа призначені продати їм щось або відправити їм повідомлення по належній поведінці, але вони не можуть побачити нижче рівня поверхні повідомлень. П'ять принципи медіа, введені в цьому уроці, дадуть учням інструменти для аналізу повідомлень мас-медіа і розуміння на більш глибоких рівнях кожного з них. Необхідні медіа

  • Копії газети для кожного учня
  • Приклади використовуйте для початку дискусій, по мірі введення принципів.
    Пропозиції:

  • Новина на першій шпальті
  • Друковане оголошення з нішевого/цільового журналу
  • Телевізійна реклама автомобіля або модної речі
  • Оголошення на державному радіо
  • Редакційний матеріал із газети
  • Приклади для учнівського аналізу:

  • Відеокліп телевізійної реклами
  • Відеокліп трейлеру до фільму
  • Друковане оголошення з нішевого/цільового журналу
  • Друковане оголошення з газети
  • Фотографії з новин/аналітики журналу або газети
  • Копія рекламного оголошення з інтернет-сайту
  • Інформаційна брошура з сайту на історичну або туристичну тематику
  • Інструкції

    1. Дозвольте студентам кілька хвилин почитати газету на початку уроку. Заохочуйте їх думати про те, як різні частини газети служать різним цілям.
    2. Перегляньте різні типи носіїв, яким люди піддаються щодня. Попросіть учнів навести конкретні приклади друкованих та електронних мас-медіа.
    3. Поясніть учням: щоб бути критичними споживачами медіаповідомлень, вони повинні розуміти як і чому повідомляється. Це підготує їх до усвідомленого вибору, коли вони зіткнуться з медіаповідомленнями.
    4. Виведіть П'ять принципів медіа через проектор. Роздайте учням копії.
    5. Коротко обговоріть кожен принцип з класом. Використанням різноманітних форм масс-медіа (пропозиції вище) надайте приклад, коли клас обговорює кожен принцип. Попросіть учнів поділитися тим, як вони інтерпретують кожен принцип.
    а. Повідомлення є конструкціями. Хтось думає довго і наполегливо про будь-які вироблені друковані або електронні повідомлення: як воно виглядає, говорить про те, що воно зробить.
    б. Повідомлення представляють соціальні реалії. Кожен представляє картину «а» світу, які можуть відповідати або не відповідати світові, в якому живуть учні.
    в. Повідомлення мають економічні, соціальні, політичні, історичні та естетичні цілі. Існує основна ціль повідомлення: щоб продати товар, переконати когось, створювати інформаційні повідомлення або розважати. Багато з них мають більше, ніж одну мету.
    г. Різні люди по-різному реагують. Як кожна людина реагує на оголошення залежить від ставлення цієї людини, життєвого досвіду, потреб, знань та ін.
    д. Повідомлення мають унікальні форми, мову, символи та інші особливості. Тип повідомлення визначає форму, мову, символи та зображення, використовувані в ньому. Наприклад, історична брошура відрізняється від телевізійної реклами зубної пасти.
    6. Зауважте з учнями: коли вони розуміють, ці принципи, вони можуть аналізувати і оцінювати повідомлення, що зкеровуються на них. Вони також можуть створювати ефективні повідомлення.
    7. Покажіть відеокліп телевізійної реклами. Попросіть їх закінчити першу частину практичної сторінки Деконструювання мас-медіа. Попросіть учнів поділитися своїми відповідями з класом і додати нові ідеї до своїх робіт, оскільки вони слухають коментарі своїх однолітків.
    8. (Необов'язково) Якщо дозволяє час, покажіть відеокліп трейлеру до фільму. Попросіть їх закінчити другу частину практичної сторінки Деконструювання мас-медіа. Попросіть учнів поділитися своїми відповідями з класом, і додати нові ідеї до своїх робіт, оскільки вони слухають коментарі своїх однолітків.
    9. Попросіть учнів працювати в невеликих групах, щоб завершити певну частину практичної сторінки. Дайте кожній групі інший приклад мас-медіа для деконструювання і заповнення відповідного розділу практичної сторінки. Різні приклади:
    а. оголошень з журналу
    б. оголошення з газети
    в. фотографія
    г. інтернет реклама
    д. брошура
    10. Нехай кожна група покаже їхній приклад медіа і поділитися своїм аналізом з класом. Учні можуть використовувати практичну сторінку Деконструювання мас-медіа, щоб робити нотатки, коли інші групи представляють свої ідеї.

    Примітка: На цей момент, відповіді учнів можуть відображати основні елементи повідомлень. Наприклад, вони можуть сказати, що оголошення містить зображення, ціну та слоган. Вони можуть сказати, що у трейлері до фільму є сцени з фільму, імена акторів і назва. Базові відповіді доречні в розділі.

    Розширення уроку

  • Вчитель може розбити цей урок на дві частини. Щоб зробити це, зверніться до навчального плану Дай П'ять Розділ А, Уроки 4 і 5.
  • Уроки 6 і 7 попросять учнів реконструювати друковані і недруковані медіа повідомлення і оцінити їх ефективність.
  • Оцінка

  • Перевершує очікування — Виконання учня набагато перевищує мінімальний рівень.
  • Відповідає очікуванням — Критерії дотриманні на мінімальному рівні.
  • Переглянути — Критеріїв не дотримано. Відповіді учня дуже слабкі та розсіяні, щоб бути прийнятими.
  • Перевершує очікування Відповідає очікуванням Переглянути
    Учень застосовує всі п'ять принципів медіа до різних медіа.
    Учень реконструює медіа повідомлення шляхами, прийнятними для різних медіа.
    Учень наводить осмислений аналіз медіапринципів.

    Урок 1 Практика, Розділ A

    Деконструювання медіа

    Ім'я_______________________________________________________

    Використайте п'ять принципів медіа для аналізу декількох медіаповідомлень.

    Повідомлення Хто конструював його? Яку реальність воно показує? Яка його ціль? Яка ваша реакція? Які його елементи?
    Увесь клас:
    Відеокліп телевізійної реклами
    (Необов'язково) Увесь класс:
    Відеокліп трейлеру до фільму
    Група 1:
    Оголошення з журналу
    Група 2:
    Оголошення з газети
    Група 3:
    Фотографія з історії у журналі або газеті
    Група 4:
    Копія інтернет-реклами
    Група 5:
    Інформаційна брошура на туристичну або історичну тематику

    П'ять принципів медіа


    ©2014, МБФ Академія української преси,
    ©2006, Фонд Американська газетна асоціація™. Усі права захищені.