НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН
Ця програма базується на трьох двотижневих блоків. Кожен блок призначений для використання в якості автономної частини. Менше з тим, сила навчальної програми полягає в взаємопов'язаних концепціях, представлених в окремих розділах.
Розуміння медіаграмотності
Розділ базується на п'яти принципах медіа, наведених у минулій і поточній інформації з медіаграмотності. Після вступного огляду, кожен розглянутий детально. Принцип застосовується щодо різних друкованих і недрукованих медіа для аналізу та обговорення. Друга половина розділу демонструє, як принципи медіа стосуються конкретно друку газет та їх інтернет-аналогів. Відповідні принципи медіа будуть переглянуті в наступних уроках, пов'язаних з "Ставай журналістом" в розділі Б і "До преси" в розділі В. Наприклад, унікальна роль мас-медіа в демократичному суспільстві впливає на мету або контекст медіа повідомлення. Виробництво новин відображає принципи, що стосуються мови, форм і жанрів ЗМІ. Таким чином, практика у розділі А закріплює навички учнів, необхідні для кращого розуміння елементів у розділах Б і В.
Ставай журналістом
Розділ Б фокусується на журналістській етиці, аналізі новинних джерел і написанні різних текстових повідомлень. Він починається з контенту та ролі мас-медіа, з подальшим обговоренням Першої поправки та журналістської етики. У третьому розділі учні мають аналізують різні види написання і структур новинних текстів, аналітики і спортивних новин, редакційних статей, колонок і оглядів. Розділ закінчується важливими питаннями, пов'язаними, наприклад, із бульварною журналістикою і розділенням редакторських матеріалів та реклами.
До преси
Розділ В організований у вигляді окремого розділу для створення публікацій (у цьому випадку, газети). Менше з тим, він містить елементи роділів А і Б в інструкції. У першому уроці цього розділу, учні дивляться газети та новинні кар'єри, перш ніж створювати свою власну класну або шкільну газету. На третьому тижні, вони досліджують технічні аспекти створення власної газети. Під час четвертого тижня, вони працюють на конкретних завданнях. Під час п'ятого тижня, вони оцінюють і переглядають свою газету в рамках підготовки до кінцевої продукції. В останній тиждень вони обговорюють інтернет-медіа новини та проектують на свій досвід у створенні газети.
Стандарти
Вступ до Новинної грамотності і оригінальний навчальний план Дай П'ять виявляє і задовольняє національні стандарти читання /словесності та інформаційної грамотності, і також апелює до суспільствознавства і стандартів в галузі інформаційної грамотності. Всі уроки корелюють із загальними державними стандартами.
©2014, МБФ Академія української преси,
©2006, Фонд Американська газетна асоціація™. Усі права захищені. |