м. Київ, 29 листопада 2016 р. 10:00 – 12:00 год
Місце проведення: Червоний корпус Національного університету імені Тараса Шевченка, Зала засідань Вченої ради (вул. Володимирська, 60).
Через два роки після Революції Гідності Україна все ще переживає важкі часи. З одного боку вона долає безгосподарність останніх десятиліть, проводячи дійсно серйозні реформи, з іншого боку їй доводиться боротися з агресією Кремля, що через власні внутрішньополітичні міркування намагається не допустити успіху української нації в умовах демократії та правової держави.
У добу гібридної війни велику роль відіграє російська пропаганда, із першого погляду часто її навіть не відрізниш від звичайних медійних повідомлень. Втім, і українська держава використовує виклики часу, щоб виправдати свою пропаганду або навіть втручання держави в роботу ЗМІ та у сферу свободи слова.
У Німеччині ситуація зі свободою принаймні преси та інформації також має не найкращий вигляд. Журналісти вимушені боротися з потоком дезінформації, водночас відбиваючись від легковажних звинувачень у приналежності до «брехливої преси».
Сузанна Шпан ретельно вивчила сіру зону між пропагандою та ЗМІ й виклала результати своїх досліджень у книжці про те, як Кремль за допомогою мас-медіа намагається спотворити образ України в Німеччині.
Ситуація в обох країнах – у Німеччині та в Україні – при всіх розбіжностях демонструє, наскільки легко найголовніше з основних прав – право на свободу преси та інформації – може піддаватися цілеспрямованому маніпулюванню.
Ліберальний політик і журналіст Карл-Герман Флах висловився в цьому плані дуже влучно: «Основне право на свободу слова, свободу преси та свободу інформації не стоїть у одному ряду з іншими основними правами. Це – свого роду фундаментальне основне право, без якого всі інші основні права стали б ілюзією, без якого не існувало б вільного створення думки населення як основи формування державної влади».
Ми хотіли б поговорити з німецькими та українськими журналістами про те, як у нинішній складній ситуації можна обходитися з атаками на свободу слова, інформації та преси.
Вітальне слово:
Основна доповідь:
Сузанна Шпан, автор книги «Образ України в Німеччині – роль російських мас-медіа. Як Росія впливає на німецьку громадськість»
Учасники панельної дискусії:
Модератор:
Синхронний переклад: Українська та німецька мови.
Будь ласка, зареєструйтеся на захід за посиланням: https://goo.gl/forms/kJaGzesJkZsyv4lc2
Контактна особа:
Анна Сагало, співробітниця офісу Фонду Фрідріха Науманна у Києві, зв’язки з громадськістю: anna.sahalo@fnst.org