14 вересня о 10:00 у фойє станції метро “Майдан Незалежності” активісти громадської організації «Центр UA» відкриють виставку плакатів 5-го Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни», присвячену Дню пам’яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів.
У співпраці з Київським метрополітеном виставка робіт Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» відбуватиметься вже втретє.
Під час заходу будуть названі імена переможців основної теми Конкурсу та відбудеться брифінг, у якому візьмуть участь:
Цього року на конкурс надійшло 610 робіт різного формату, від громадян з 19 країн, у тому числі: України, Польщі, Ірану, Італії, Китаю, Сінгапуру, Пакистану, Еквадору та ін. За перебігом конкурсу спостерігали інтернет-користувачі з 93 країн. З усіма роботами можна ознайомитись на сайті www.stop-censorship.net.
Під час проведення конкурсу і після його завершення у Києві і регіонах України проводяться виставки кращих робіт, дискусії, майстерні з арт-активізму. Організатори конкурсу пропонують долучитися всім охочим активістам у регіонах самостійно організувати виставки найкращих робіт та дискусії.
Акредитація https://goo.gl/forms/7tHD959ug71lbrJ62
Довідково
Міжнародний конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» є міждисциплінарним проектом, який поєднує медіа, активізм і різні типи креативних практик. Мета проекту полягає в заохоченні активних громадян, журналістів, людей творчих професій до суспільно-важливої дискусії. На конкурс приймаються роботи на теми захисту свободи слова, протидії цензурі, доступу до інформації, а також спеціальні теми. Учасники створюють креативний контент у запропонованих організаторами форматах: зображення, текст, вірш, гасло, мультимедіа. Конкурс відрізняє демократичний формат – взяти участь може кожен охочий незважаючи на освіту, громадянство чи вік. Ідея конкурсу виникла серед журналістів руху “Стоп цензурі!” у 2010 році, а завдяки активістам громадської організації “Центр UA” перетворився на самостійний проект, що у 2018 році проводиться вже вп’яте.
5-й Міжнародний конкурс “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни” впроваджується в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.
Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів, щоб допомогти людям в усьому світі будувати краще життя. ПРООН співпрацює з понад 170 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв‘язання глобальних та національних проблем у галузі людського розвитку.