18 травня — День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
У цей день 1944 року приблизно 200 тис. кримських татар депортували з рідного півострова, а за кілька днів увесь народ був позбавлений батьківщини.
Протягом 12 років кримські татари мали статус «спецпереселенців». За офіційними даними, майже половина кримських татар загинула від голоду та хвороб у дорозі чи на засланні.
З 2015 року українська держава визнає депортацію 1944 року геноцидом кримських татар.
Міністерство освіти і науки України рекомендує провести у закладах освіти інформаційні години, лекції, тематичні уроки тощо, приурочені цим трагічним подіям.
Академія української преси презентує ресурси для вчителів, які допоможуть у проведенні заняття. Окрім вже існуючих видань з цієї тематики, буде презентовано останній із серії посібник АУП «Нариси з історії Криму (2015-2022): додатковий матеріал для вчителів 10 класу загальної середньої освіти, викладачів педагогічних вишів».
Презентація матеріалів з низкою завдань, що формують навички верифікації джерел і критичного мислення відбудеться 16 травня 2024 о 16:00.
Модерує: Оксана Волошенюк, викладачка кафедри кінознавства КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого, експертка з медіаосвіти АУП.
Гості зустрічі:
Раїса Євтушенко, головна спеціалістка Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України;
Станіслав Цалик, український історик і письменник;
Олександр Мокрогуз, завідувач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання ЧОІППО К. Д. Ушинського, доцент, кандидат педагогічних наук.
Конспекти занять/посібники будуть доступні після презентації на ресурсах АУП.
Запрошуємо долучитися до прямого ефіру на сторінці АУП у Фейсбуці: https://www.facebook.com/aupfoundation