У Вінниці відбулася Медіашкола децентралізації для журналістів

08.12.2017  

6-8 грудня 2017 року АУП провела чергову Медіашколу децентралізації для регіональних журналістів у Вінниці.

Захід організувала Академія української преси за сприяння Програми «ULEAD з Європою», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Шведським агентством з питань міжнародного співробітництва і розвитку (Sida) за інформаційної підтримки Національної спілки журналістів України. Проект спрямований на підвищення якості фахового висвітлення реформи децентралізації в Україні. Навчання проходило під керівництвом провідних експертів та тренерів – Сергія Чернявського та Анатолія Шалаєва.

Протягом трьох днів учасники ознайомилися з етапами та цілями реформи, проаналізували питання, які б цікавили п’ять ключових аудиторій (пенсіонери, службовці та чиновники, молодь та громадські активісти, підприємці та фермери, домогосподарки та домогосподарі). Побували на прес-конференції експертів Відокремленого підрозділу Вінницького Центру Розвитку Місцевого Самоврядування та поспілкувалися з представниками громад. Успішні кейси розвитку громад у Вінницькій області, як то прихід японського інвестора на Немирівський спиртовий завод або вирощування фірмових яблук та пошук нових ринків, викликало ще більший інтерес до теми децентралізації. Усі учасники були досвідченими журналістами, активно брали участь і ставили актуальні запитання тренерам та експертам.

Сергій Чернявський

За словами Віталія Швеця, експерта Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, на сьогодні об’єднані громади можуть брати певні повноваження, ресурси, однак має місце кадровий та інформаційний голод. У зв’язку з цим, є необхідною допомога представникам бізнесу та громадських організацій у питаннях реформи, створення та впровадження стратегічних планів розвитку громад, навчання комунікації та механізм контролю діяльності громад з боку медіа.

Юрій Войціцький, радник з регіонального розвитку Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування відповів на запитання журналістів-учасників щодо використання коштів громадами. За його словами, стратегічне планування, ефективний маркетинг та менеджмент є передумовами раціонального використання ресурсів. Але люди – важливіші ніж ресурси. Якщо нікому буде виконувати діяльність, то не отримаємо й результатів. Жоден інвестор не погодиться працювати в умовах кадрової нестачі. Тому надзвичайно важливим є бажання та діяльність керівництва громади щодо розвитку території.

У рамках Медіашколи децентралізації для регіональних журналістів провели чергову вікторину від ULEAD з Європою: створення ЦНАП переможцем якої у Вінниці стала Наталія Куренюк, яка дала 7 правильних відповідей на 7 запитань вікторини.

По завершенню Медіашколи, журналісти-учасники підготували матеріали, що висвітлюють особливості реформи децентралізації в громадах області, для публікації в місцевій пресі та в збірнику Академії української преси «Децентралізація в Україні».

За підтримки:

U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку – програма, яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Підтримує створення прозорої і підзвітної багаторівневої системи управління, яка реагуватиме на потреби громадян.

envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right