Протягом 2016-2017 років група експертів в галузі медіа з Вірменії, Білорусі, Молдови, України, Росії та Німеччини в рамках міжнародного проекту “Медіа Навігатор” створила універсальний посібник з медіаграмотності. З 78 запропонованих вправ та методик у ході роботи над посібником були відібрані 45.
Це російськомовний універсальний посібник з розвитку медіакомпетенцій, що може застосовуватися при формальному і неформальному навчанні у всіх країнах-учасницях проекту.
Коли вчитель або викладач готується до роботи з аудиторією, перед ним щоразу постає проблема підбору цікавих та корисних для слухачів практичних завдань.
Особливо це важливо там, де йдеться про сучасні технології та їх практичне застосування. У цьому сенсі підбірка вправ, які пропонує Медіа Навігатор, дуже цінна, бо гарно структурована і пропонує вправи, які можна використовувати практично відразу: вони мають чітке віднесення за віковими особливостями студентів (учнів), тематичним розподілом та методичними типами завдань.
Загалом, у цьому проекті вдало реалізовано принцип: бери і користуйся. Тож не гайте часу та спробуйте цей посібник в дії.
Проект спрямований на покращення стану медіаграмотності в країнах Східної Європи і Росії.
Організатори та партнери проекту:
n-ost - міжнародна мережа журналістів і медіа-ініціатив з ЄС і Східної Європи.
ifa - Інститут міжнародних відносин у сфері культури активно діє по всьому світу, підтримує мирне і взаємозбагачуване співіснування людей і культур.
Академія української преси (АУП) сприяє інформованому і критичному споживанню медіа українським суспільством і дотриманню стандартів соціально-відповідальної журналістики в Україні.
«Детектор медіа» сприяє становленню демократичних, вільних і професійних медіа в Україні і формуванню критичного і обізнаного медіаспоживача.
«Бумага Медиа» видає інтернет-ЗМІ для освічених городян, організовує просвітницькі заходи та проводить маркетингові дослідження в сфері освіти.