Новини основних каналів в серпні: старт виборчої кампанії
- Новинні телепрограми демонструють різке зниження стандартів подачі інформації: лише кожне сьоме повідомлення містило дві точки зору
- Силові відомства залишаються лідерами згадувань серед політичних інститутів
- Представники Партії регіонів в п’ять раз більше за «Батьківщину» говорили з екранів в новинах
- Політичні новини. Виборча кампанія стартувала – інтерес до політики найвищий за весь період спостережень. Кожне четверте повідомлення стосується політики. Найбільше їх на УТ-1 (46%), TVi та ICTV - 35%, найменше на 1+1 (16%) та СТБ (19%).
Реєстрація партій та кандидатів на вибори-2012 - домінантна тема повідомлень. 20% повідомлень, тобто кожне п’яте, стосувалися виборів.
- Стандарти новин. Лише кожне сьоме повідомлення (13%) містило дві точки зору - найнижчий показник за чотири хвилі спостережень. Найбільше їх на Tvi – 23%. Найменше їх на УТ-1 (3%), та СТБ (9%). При цьому статистика і дані опитувань громадської думки практично відсутні.
- Політичні інститути, партії і персони. Увага до політичних партій, політичних персон та політичних інститутів найвища за всі місяці спостережень – 20%, 39%, 63%. Серед політичних інститутів найчастіше згадуються силові відомства: 18% та місцеві органи влади (17%). Лідери уваги серпня серед політичних об’єднань – Партія Регіонів та ВО Батьківщина; увага до інших партій мінімальна.
- Політичні персони. Увага. 43% усіх згадувань про політиків стосується представників Партії Регіонів, 26% Батьківщини, 5% Україна – Вперед!, по 4% Нашої Україна та Радикальної партії Олега Ляшка. Лідерами уваги в новинних програмах першого тижня серпня були президент В.Янукович (10%), прем’єр-міністр М.Азаров (10%), Ю.Тимошенко (6%). Як і в червні в серпні в середньому 83% згадувань про політиків даються в позитивно-нейтральному контексті. 47% повідомлень про Ю.Луценко, 44% про Ю.Тимошенко містили сумнівно-негативний контекст.
- Політичні персони. Синхрон. 57% синхрону належить представникам Партії Регіоні, що в п’ять разів більше частки синхрону Батьківщини (11%), синхрон членів інших партій знаходиться в діапазоні від 1% до 7%. Третина синхрону (35%) припадає на прем’єр-міністра М.Азарова и А.Клюєва – першого і четвертого номерів списку Партії Регіонів. Тільки на TVi синхрон М.Азарова не є найбільшим. На Першому національному лише один представник фракції БЮТ-Батьківщина говорив в ефірі.
Дослідження здійснювалося Академією Української Преси (АУП) за участі вчених Інституту соціології НАН України методом контент-аналізу новин прайм-тайму восьми провідних українських телеканалів – «Інтера», «1+1», Нового каналу, «України», СТБ, ICTV, Першого національного та TVi.
Презентований аналіз є частиною постійнодіючого моніторингу медіа, який Міжнародний благодійний фонд «Академія Української Преси» здійснює з 2002 року.
Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу. Результати дослідження є відповідальністю Академії Української Преси та необов’язково відображають точки зору Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз Нетворк.
Дослідження також фінансується Міжнародним фондом "Відродження" та Посольством Великої Британії в Україні.
Контакти: Валерій Іванов, Президент АУП
Оксана Волошенюк, Директор АУП
Тел: 067 5049802
Електронна пошта: info@aup.com.ua
|