«В умовах економічної кризи журналіст повинен уміти роз’яснювати та розкласти по полицям кінцеву ціну, витрати та реальну вартість продукції, а також різноманітних послуг для населення. В демократичному суспільстві громада має право чітко усвідомлювати куди і на що витрачаються гроші і доцільність їхнього використання», - зауважив професор Валерій Іванов, президент Академії української преси, на відкритті тренінгу для студентів Маріупольського державного університету (МДУ) на тему: «Як писати про економіку доступно», який відбувся 23-24 березня 2016 року.
Підвищення тарифів та цін, ріст безробіття, перевантаження роботи соціальних та комунальних служб, жонглювання макро- чи мікроекономічною статистикою внутрішнього чи світового ринку – сьогодні журналіст повинен виступати своєрідним тлумачем для населення, який дозволить розібратись в таких питаннях, як: чи правильно використовуються кошти, як оцінити реальну вартість роботи працівника та як не допустити нецільове чи марнотратне використання коштів в умовах кризи.
Професор Валерій Іванов та медіатренер і журналіст Андрій Юричко провели зі студентами тренінги, на яких обговорювалися проблеми особливостей доступу до публічної інформації, правильного формулювання запитань на прес-конференціях, нюансах спілкування із експертами з економіки. На тренінгах студенти отримали такі завдання, як: підготувати інтерв’ю на економічну тематику з мешканцем міста Маріуполь, проаналізувати це інтерв’ю, а наступного дня учасники тренінгу розбирали правила написання, формулювання заголовка для назви статті, причини вибору того чи іншого героя, а також аналізували проблему: чи зацікавить саме така подача матеріалу цільову аудиторію.
Семінар «Як писати про економіку доступно» відбувся за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу, Академії української преси та Маріупольського державного університету.