Роман Чорномаз

11 ТРАВНЯ, 1976 — 13 ЧЕРВНЯ, 2023

47 РОКІВ, ФОТОГРАФ

«Патлатий чувак, який любить ходити і фотографувати по фестивалях та різних масових акціях» — так Роман схарактеризував себе в одному інтерв’ю.

Друзі зазначають, що Роман поєднував у собі цінності класичного ліберала й водночас був прихильником націоналістичних ідей. Він народився та мешкав в Умані, що на Черкащині, господарював на своїй фермі.

З початку повномасштабного вторгнення добровольцем пішов на фронт і воював у складі батальйону «Свобода», у лавах бригади швидкого реагування Нацгвардії «Рубіж». Роман був снайпером на позивний Корсар.

«Перше, що вразило, коли я туди потрапив, — це запах. Я колись думав, що пекло має пахнути сіркою. Насправді ні, воно пахне пожежею: спаленими речами, будівлями, меблями, помешканнями людей — всього нажитого, що багато-багато років збиралося людьми, а потім в один момент вщент згоріло. Ось так пахло пекло», — казав Корсар.

Роман усе життя присвятив Україні: багатолітній активіст, захисник української мови, учасник Мовного майдану й Революції гідності, протягом багатьох років член ВО «Свобода».

У звичайному житті був фоторепортером і працював у газеті «Наша віра». Його світлини публікували популярні українські медіа, а відомі фото з Майдану поширювали закордонні видання.

Журналіст став одним з найкращих репортажних фотографів України: зняв на свій фотоапарат тисячі політичних акцій. Саме камера Романа знімала, як «Беркут» 2014 року розстрілював людей на вулиці Інститутській.

Роман пройшов найважчі бої на Сході України, зокрема в Сєвєродонецьку, Зайцевому. Загинув у бою під Бахмутом.

«Мультимедійне онлайн-медіа «АУП-info»
(ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа: R40-00988)
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right