Максим Шварцман

17 ЖОВТНЯ, 1987 — 15 ЛИПНЯ, 2023

35 РОКІВ, ФОТОКОРЕСПОНДЕНТ, ВІДЕООПЕРАТОР

Очима й кадрами Максима весь світ пізнавав Буковину. Про фільми й режисерів міг говорити днями — слухали його як колискову. Він жартував віртуозно, висловлювався енциклопедично. Був природний. Друзі кажуть, що десь там, у височині, він вибрав хороший ракурс і фільмує історію. Просто згори краще видно, масштабніше. У медійних ситуаціях він майже завжди розбирався компетентніше за будь-якого журналіста чи навіть спікера.

«У війни є особливий вид тортур для тих, хто чекає... Я свого Захисника дочекалася. Тепер він боронитиме нас із неба», — написала Марина, дружина медійника.

Максим загинув за свободу й незалежність українців. Ворожий снаряд забрав його життя на бахмутському напрямку. Він був піхотинцем, і під час бойового завдання його з побратимами накрила артилерія.

Як доброволець Максим записався другого дня повномасштабного вторгнення. Казав, що змінив відеооб’єктив на автомат, щоб його діти могли спати спокійно. Спочатку пройшов навчання, а відтак вирушив разом зі своєю бригадою в гарячі точки фронту. Служив під позивним Марвел.

Народився в містечку Каланчак, що на Херсонщині. У Чернівці переїхав 2010 року. Відтоді працював оператором на місцевих каналах. Із 2019-го обіймав посаду фотокореспондента медіаагентства АСС. «Він не міг змиритися з окупацією його рідного Каланчака, куди росіяни зайшли одразу. Там могила його мами, там був його дім», — ділиться дружина.

Колеги згадують, що Максим горів своєю роботою. Йому було не лінь піднятися на дах Будинку офіцерів о п’ятій ранку, щоб зняти ролик про Чернівці. Він ніколи не казав «це я знімати не буду» або «так, як ти хочеш, зняти не вийде». Він був готовий на творчі експерименти й не боявся вийти за межі знімальних планів.

«Не знаю, чи зустріну в житті ще коли-небудь таку людину. Цвіт нації, інтелігенція Чернівців», — згадує про Максима товариш. За словами друзів, він був товариським і скромним одночасно. Будь-яку публічність сприймав неохоче. Він міг похвалитися своїми фотороботами друзям, але робити виставки або показувати свої фото публічно — це не про нього. Навіть не мав акаунту в соцмережі.

Максим служив у військовій частині А7185. Поховали його на Алеї слави Центрального кладовища в Чернівцях.

«Мультимедійне онлайн-медіа «АУП-info»
(ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа: R40-00988)
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right