Вже встигли ознайомитися з добіркою наших ресурсів до Глобального тижня медіа та інформаційної грамотності? Проведіть майбутній тиждень ще продуктивніше, адже як ми і обіцяли – анонсуємо YouTube-ефіри з цікавими медіаекспертами та актуальними темами!
- Ми живемо в інформаційному суспільстві з вільним доступом до джерел, правом вибору і незалежної оцінки повідомлень. Чому ж тоді люди досить легко сприймають саме неправдиву інформацію, в чому секрет привабливості фейків і як з цим боротися? Поговоримо про це 24 жовтня 2023 року о 14.00 з Тетяною КОВТУН, кандидаткою філологічних наук, доценткою кафедри реклами та зв'язків з громадськістю Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.
- Перший серед низки аргументів, якими Росія виправдовувала окупацію Криму, – це нібито належність півострова до етнічних «слов’янських земель». Запрошуємо 25 жовтня о 14.00 долучитися до презентації комплексу видань “Нариси з історії Криму: від середини 18 ст. до 2022 року”, який містить матеріали до занять з історії та громадянської освіти, пропонує низку завдань з формування навичок верифікації джерел, критичного мислення і показує, яким чином провадилася цілеспрямована пропагандистська політика РФ в Україні стосовно Криму. Спікерка зустрічі – Оксана ВОЛОШЕНЮК, експертка з медіаосвіти і медіаграмотності, авторка навчальних посібників та програм, Станіслав ЦАЛИК, кримознавець, письменник, есеїст, Олександр МОКРОГУЗ, завідувач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського.
- Сьогоднішні реалії демонструють, що натовп стає масою, а потім аудиторією, коли відбуваються комунікаційні впливи на нього. Українськими реаліями 2022-2023 років стали системні інформаційно-психологічні спеціальні операції (ІПСО) як масово-емоційні явища в соціальних комунікаціях. Як розпізнати ІПСО, як діяти, щоби не стати учасником масифікації емоцій в інформаційному просторі? Цю тему обговоримо 26 жовтня 2023 року о 14.00 з Алевтиною ДЕМУЦЬКОЮ, кандидаткою наук із соціальних комунікацій, доценткою кафедри реклами та зв'язків з громадськістю Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.
- Щохвилини ми отримуємо та сприймаємо величезні масиви інформації. Сповіщення, новини, онлайн-ігри, реклама, телебачення, соцмережі, звичайний серфінг в Інтернеті. Усе це може містити багато швидкої, шкідливої інформації, яка перенасичує мозок та призводить до інформаційного перенавантаження, втоми та розсіяності. Як зробити детокс свого медіараціону та залишитися продуктивним? Про це розповість 27 жовтня 2023 року о 14.00 Максим ЗАПОРОЖЧЕНКО, менеджер медіаосвітніх програм АУП, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури Миколаївського ОІППО.
Місце зустрічей незмінне – YouTube-канал Академії української преси. А щоб не пропустити ці та майбутні ефіри, рекомендуємо підписатися на наш канал: https://www.youtube.com/@aup-foundation
Ну і звісно, не забудьте поширити анонс серед друзів, колег та усіх зацікавлених, цим ви підтримаєте нас та розвиток медіаосвіти в Україні.
До зустрічі на заходах АУП в межах #GlobalMILWeek2023!