14 липня 2022 року Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу провела вебсемінар “10 причин практикувати медіаосвіту під час війни”.
Під час заходу тренери розповідали про виклики і трансформації медіаосвіти в умовах воєнного часу, розкрили багато питань в теорії та на практиці, серед яких:
Президент Академії української преси Валерій Іванов зазначив: «Медіаосвіта – життєвонеобхідна навичка, яка набуває особливої актуальності під час війни. Під час вебсемінару ми намагалися охопити всі найважливіші аспекти формування медіаграмотності у воєнний час».
Менеджерка медіаосвітніх програм Академії української преси Оксана Волошенюк прокоментувала: «З перших днів війни мені надсилали казки, написані в укриттях, конспекти медіаосвітніх занять для учнів, які були змушені покинути дім. Тому з Директоратом дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти та науки України ми запросили освітян до розробки вправ для вчительського тулбоксу, в який інтегровані елементи медіа грамотності «Медіаграмотність в умовах воєнних дій». І нині цих вправ вже майже 30».
Викладач наукового ліцею «Обдарованість», кандидат біологічних наук, Заслужений вчитель України Шаламов Руслан акцентував увагу «Медіаграмотність потрібна завжди, а тепер тим більше. Будь-які товари, пропоновані нам зовні мають проходити перевірку на здоровий глузд. Як це зробити? Дивіться презентацію!».
Медіатренер, кандидат філологічних наук, викладач КНУ імені Т. Шевченка Андрій Юричко зауважив: «Якщо в мирний час довіра неперевіреній інформації може коштувати вам нервів, грошей, часу, то під час війни – життя».
Всіх, хто не встиг і бажає відвідати вебсемінар “Особиста безпека та правила роботи журналістів в умовах війни” будемо раді бачити наступного разу. Більше інформації Ви знайдете в наших анонсах.
Gefördert durсh die Bundesrepublik Deutschland
За підтримки Федеративної Республіки Німеччина