Три фільми про медіа та професійні журналістські підходи. Специфіка роботи, моральні дилеми та наслідки опублікованих матеріалів. Варто переглянути, щоб зрозуміти, що журналістика не легка професія.
1. Поширена думка, що інтерв’ю - це лише запитання та відповіді. У книжках та підручниках пишуть, що інтерв’ю – це бесіда. Насправді, інтерв’ю - це титанічні зусилля заохотити розказати про те, про що герой розповідати ніколи і нікому не збирався…
«Фрост проти Ніксона» (англ. Frost/Nixon) — 122 хвилини протистояння між журналістом та колишнім президентом США Ніксоном, щодо ситуації, яка коштувала останньому політичної кар’єри.
2. Що таке справжнє журналістське розслідування і на якому етапі варто поставити крапку. А якщо з’ясуються нові шокуючі факти і спливають впливові особи? Чи має медіа право підривати авторитет найшановнішої у світі організації, а самі постраждалі не хочуть надавати подіям розголосу?
«У центрі уваги» (англ. Spotlight) — розповідає про журналістське розслідування щодо священиків-педофілів бостонської католицької церкви. Численні злочини своїх підлеглих-педофілів неодноразово покривав сам бостонський архієпископ, кардинал Бернард Лоу. Унаслідок скандалу були скасовані і закриті 65 парафій, католицька церква виплатила десятки мільйонів доларів компенсації постраждалим від домагань та їхнім родинам.
3. На тренінгах в АУП ми завжди розповідаємо, що резонансний матеріал треба не лише цікаво написати, але і обґрунтувати кожен факт, який ніхто не зможе спростувати після публікації. Чудовий приклад, як навіть спецслужба пасує перед доказової базою і ретельністю зібраних фактів.
«Убити посланця» (англ. Kill the Messenger) — базується на основі серії статей «Темний альянс», написаних у 1996 році для видання «Меркурі ньюз». Серія розслідувала походження креку у Лос-Анджелесі та визначальну роль у торгівлі ЦРУ. Статті викликали суспільний резонанс і призвели до чотирьох великих розслідувань.
Насолоджуйтесь переглядом.