Робота за стандартами гарантує власну безпеку журналістові

Про стандарти професії Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу говорила 30-31 січня 2019 року в Одесі.

Ми живемо в епоху постправди, коли збройний конфлікт та війна на сході України руйнують основи держави, наражають на небезпеку тисячі життів. В цей час, як ніколи, постає питання дотримання стандартів журналістської професії. Про роль журналіста, дотримання стандартів, забезпечееня інформаційних потреб аудиторії говорили під час семінару «Світові стандарти журналістики (в умовах збройних конфліктів)».

Менеджер проекту Фонду Володимир Олійник наголосив на тому, що одним з основних завдань журналістів є дотримання прав людини на доступ до чесної і об’єктивної інформації. І Фонд робить усе можливе, щоб піднімати журналістські стандарти у матеріалах і наголошувати на їхній важливості.

Для Одеси тема журналістської діяльності, останнім часом дуже актуальна. Безпека журналіста, відповідальність за правду, дотримання вимог професії та реакція журналістської спільноти – стали наріжним каменем дискусії під час семінару. Мова йшла про те, як правильно висвітлювати військові дії, чи можна діяти під впливом «журналістики відданості». Учасники грали у гру про переговори між різними сторонами конфлікту, намагалися зрозуміти роль медіа у висвітленні конфліктів і припиненні протистояння.

Голова Одеської обласної організації НСЖУ Юрій Работін наголосив, що саме якісна кадрова підготовка журналістів, має поставити крапку в поширеннях неправдивої інформації. «А перевірка інформації – має лежати в основі будь-якої журналістської публікації», — зазначив він.

Представники Одеської обласної організації НСЖУ наголошували, що саме творча спілка має регулювати і впливати на журналістів, щодо дотримання стандартів. Але не всі погодилися з цією тезою.

«Стати фаховим журналістом можна лише працюючи у професії. І для цього не потрібно ніяких профспілок, бо ця інституція вже давно про минуле. Ніколи не розуміла для чого вони зараз? Які функції виконують? Яка з них користь? Членкинею НСЖУ не була і не планую, просто не розумію навіщо,» — вважає журналістка та продюсерка Жанна Кузнєцова.

Експерти заходу — засновник тижневика «Дзеркало тижня», фундатор Комісії з журналістської етики Володимир Мостовий, журналіст «Gazeta Wyborcza» (Польша), лауреат премії Гран-Пресс «Журналіст року 2014» Пьотр Андрусечко, медіатренер і журналіст, викладач кафедри періодичної преси КНУ імені Тараса Шевченка Андрій Юричко зауважували, що коли мова йде про інформування населення, стандарти мають бути першочерговими для професії журналіста. А яку спеціальність отримав по закінченню ВНЗ, діяльність обрав, чи в яких творчих спілках береш участь – вже має не таке першочергове значення.  

Масштабний трирічний спільний проект Академії української преси та Фонду Фрідріха Науманна за Свободу (за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини) спрямований на підвищення рівня кваліфікації українських журналістів.

Gefördert durсh die Bundesrepublik Deutschland
За підтримки Федеративної Республіки Німеччина

«Мультимедійне онлайн-медіа «АУП-info»
(ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа: R40-00988)
envelopetagclockmagnifiercrosschevron-uparrow-leftarrow-right