Бібліотека масової комунікації та медіаграмотності

Газети в інтернеті та у майбутньому

Газети завжди гратимуть ключову роль у журналістиці, оскільки вони портативні і недорогі. Однак, сьогодні більше і більше новин отримуються електронним шляхом. У 1980 The Columbus (Огайо) запропонував першу електронну газету в Сполучених Штатах. Окрім звичної друкованої версії, газета почала передавати дещо зі свого контенту за допомогою комп'ютерів своїм підписникам.

Сьгодні більшість газет мають онлайн-версію. Вони часто оновлюються, таким чином користувачі комп'ютерів можуть долучитися до розвитку подій за допомогою новин. Онлайн-читачі можуть знайти історії, фото, рекламу і навіть архівну інформацію в онлайн-послугах газети.

Газети також експериментують із розповсюдженням електронної версії шляхом подкастів, текстових повідомлень і комп'ютеризовані інформаційні мережі.

Багато «мультимедійних» технологій поєднання тексту, звука і зображення гратимуть велику роль у майбутній журналістиці.

Неважливо, як з'являється інформація – на папері або на комп'ютерному екрані – вона завжди буде обов'язком газет розповідати про події у світі настільки шкидко й правдиво, наскільки це можливо.


Вчіться у профі

Порівняйте вашу газету з онлайн-версією газети. Використовуйте такі запитання:

Питання Друковані Онлайн
Де більше новин?
Де більше реклами?
Де більше гумору?
Де більше спортивної інформації?
Де більше рекламних оголошень?
Де найактуальніші новини?
Яку ви можете продивитися швидше?
Яку ви можете простіше взяти з собою?

Деякі газети розміщують їхні матеріали в онлайн-версії. Але більшість має обмежувати кількість онлайн-матеріалів. Подивіться на вашу друковану газету. Оберіть вісім історій, які ви б поставили в онлайн-версію. Поясніть, чому ви обрали ці історії.


Назад до: Інші види газетЗМІСТЧитати далі: Джерела

©2014, МБФ Академія української преси,
©2006, Фонд Американська газетна асоціація™. Усі права захищені.