Бібліотека масової комунікації та медіаграмотності

Газети і новини

Читання газет є одним із найкращих способів бути в курсі важливих новин вашого міста, всієї країни і всього світу. Це також цікавий спосіб дізнатися про спорт, подорожі, хобі та розваги.

Люди записуються важливі події з найдавніших часів, коли римляни оприлюднили рукописні новини в громадських місцях. В середині 1400-х років у Німеччині був винайдений ручний типографський верстат. До 1500 газети стали з'являтися в Європі. Перша газета в Америці була надрукована в 1690 році. Бенджамін Франклін почав видавати щотижневу газету The Pennsylvania Gazette в 1720 році, і він був одним із перших редакторів, який використав ілюстрації в газеті.

Сьогодні в Сполучених Штатах існує більше 1400 щоденних газет. Незважаючи на те, що є багато інших способів отримати новини, таких як телебачення, радіо та інтернет, перевага газет полягає в тому, що вони можуть висвітлити більше історій та подати інформацію більш докладно. Наприклад, сценарій півгодинного випуск новин заповнить лише частину передовиці газети стандартного розміру.

"Новини" – слово складне для визначення. В основному, це важлива інформація, якої читач не знав до її опублікування. Або новини можуть бути визначені як будь-що, що будь-хто хоче знати. Те, що в одному місці є новинами, в іншому місці може ними не бути. Коли випадає сніг на три дюйми в штаті Флорида – це новина, тому що це трапляється рідко. Але це, ймовірно, не буде новиною в Міннесоті, де подібні сніги випадають часто.

Газетярі завжди сперечаються, що визначає "новини". І вони досі цитують стару приказку: "Коли собака кусає людину, це не новина. Але коли людина кусає собаку – це новина".

Драматург Артур Міллер сказав: "Хороша газета – це нація, що промовляє до себе". Бенджамін Бредлі, знаменитий редактор The Washington Post говорив: "Новини – це перша чернетка історії".


Назад до: Стандарти суспільствознавстваЗМІСТЧитати далі: Газета стає високотехнологічною

©2014, МБФ Академія української преси,
©2006, Фонд Американська газетна асоціація™. Усі права захищені.